Ravintoasiantuntija Mattilalle

Tiedoksi: Intiassa syödään leipää. He käyttävät sitä lusikan asemestakin. Että silleen. Taas opit uutta. Kun selaat nettiä uutterasti, voit oppia jopa lisääkin.
3101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kasvaa kasvamistaan, elinvoimaista väkeä ovat, kuten riisinsyöjien Aasiassa yleensäkin. Intia on muutenkin rikas valtio, eivät ottaneet apua vastaan edes tsunamin iskettyä vaan hoitivat itse tilanteen mallikkaasti. Kaipa sielläkin on jokunen VHH:lainen, voi sitä itkua ja parkua jonka he ovat saaneet aikaiseksi. "Tulkaa apuun" ovat he huutaneet ja "meille ensin", ensimmäisenä etuilleet ruokajonossa kun riisi-vilja-apua on jaettu

Äänestä

Intiassa on vhh-kioski jossa myydään halvalla Fatzerin jälkiuunileipää .

Myös Kalkutan Kana & Kasvisravintola pitää leipää menussaan !

Äänestä
  • Epätohtori Mattilalla ei tieto oikein ole hyppysissä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


efswrtjqwj kirjoitti:

Tiedoksi: Intiassa syödään leipää. He käyttävät sitä lusikan asemestakin. Että silleen. Taas opit uutta. Kun selaat nettiä uutterasti, voit oppia jopa lisääkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu