paksut sääret

Hei!
Onko kuklaan keksinyt miten sääristä saisi rasvaa poltettua. Mulla on tiukat ja kovat sääret (ja niin paksut) eli rasva on kerääntynyt lihasten alle.
Milläs näistä tukeista eroon???
1538
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mitenkään paikallisesti ei rasvaa pysty polttamaan tietystä kohtaa. Lihaksia harjoittamalla voi kiinteyttää, muttei sekään rasvaa polta. Kävely ja juoksu tekevät hyvää paksuille säärille, kunhan huolehtii oikeasta tekniikasta. Eräs sirosäärinen kaverini kertoi säärtensä salaisuudeksi sen, että kävelee kotona ollessaan kokoajan varpaillaan, jolloin säärten lihakset joutuvat tekemään töitä. Tiedä sitten toimiiko. Helppo säärijumppa on myös portaalla tai matalalla korokkeella tehty liike, jossa seistään varpaillaan portaan päällä, lasketaan kantapäitä alas ja nostetaan taas ylös.

Ja sekin on suhteellista tietenkin, että mikä nyt on tukki ja mikä ei. Saanko udella aljonko sulla on säärten ympärysmitta paksuimmasta kohtaa?

Tsemppiä säärten kutistukseen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paksupirkko kirjoitti:

Hei!
Onko kuklaan keksinyt miten sääristä saisi rasvaa poltettua. Mulla on tiukat ja kovat sääret (ja niin paksut) eli rasva on kerääntynyt lihasten alle.
Milläs näistä tukeista eroon???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu