Vaaleat kaunottaret koulusta

kumpi jompi

Olen ammattikorkeakoulu opiskelija. Mielestäni olen suht komea, ja joskus ulkopuoliset ovatkin ehdotelleet että pitäisi lähteä malliksi. Mut ei oo oikein mun juttuja. Vietän aktiivista elämää, käyn töissä, opiskelen, harrastan ja toimin muutamissa luotamustehtävissä. Aika on suhteellisen kortilla. Olen sinkku eikä minulla ole ollut kuin yksi vakavampi seurustelusuhde.

Mielestäni tulen hyvin toimeen naisten kanssa ja kavereissani onkin enemmän tyttöjä kuin poikia, mutta mitään vakavampaa ei niistä yleensä kehity. Jotkut ovat siitä ehkä hivenen suivaantuneita mutta se ei meikää haittaa. Koulussa tulee pyörittyä tyttöjen kanssa paljon. Nyt kuitenkin olen iskenyt silmäni erääseen kaveriini, joka on kesällä jäänyt sinkuksi. Olen tuntenut hänet kohta 3 vuotta ja olemme pyörineet samoissa porukoissa. Meillä menee kivasti, ollaan hyviä kavereita. Mutta nyt ongelmana on se kuinka vois selvittää, onko hänellä muita tunteita kuin ystävyys takanaan? Itse voisin vaikka harkita seurustelua hänen kanssaan! Mitäkähän pitäisi tehdä?

Pakkaa sekoittaa sit vielä yksi vaalea kaunotar joka on vuotta myöhemmin aloittanut samassa koulussa kuin minä. Hän on jotenkin ujon oloinen, tai ainakin hyvin omissa piireissään pyörivä. Todella upea nainen, todella kuuma kissa. Hän kuitenkin on koko ajan siinä samassa 3 tytön porukassa ja he ovat hivenen erillään jatkuvasti. Häneen on kuitenkin vaikea tehdän lähempää tuttavuutta. Olen katsellut sillä silmällä jo pidempään häntä, ja en oikein tiedä, mutta ehkä hänelläkin on omat katseensa pelissä! Auttakaa mitä tässä ruveta tekemään?

Itse olen siihen tulokseen kallistumassa että tämän tytön jonka olen tuntenyt jo pidempään, pidän vain hyvänä ystävänä. Mutta kuinka tehdä vaikutus tälläiseen hiljaisempaan ja sivussa pysyttelevään kaunottareen? Antakaa vinkkejä KIITOS!

0

287

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kuka sitä naista maalittaa

        Täällä oikeasti?
        Ikävä
        182
        1272
      2. Anteeksipyynnöstä

        Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
        Ikävä
        138
        883
      3. Oletko päässyt minusta

        Eteenpäin?
        Ikävä
        84
        824
      4. Ei kukaan ole katsonut

        Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
        Ikävä
        51
        748
      5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

        Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
        Ikävä
        47
        684
      6. Martinan tarve valehdella.

        Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
        Kotimaiset julkkisjuorut
        247
        594
      7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

        Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
        Maailman menoa
        311
        580
      8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

        Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
        Ikävä
        55
        579
      9. Tumman vihreä mercedes

        Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
        Hyrynsalmi
        7
        550
      10. Rakastan sinua

        Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
        Ikävä
        51
        549
      Aihe