Kuka näistä on ihannemies?

35987
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Nunnapäisyys kunniaan eli en ottaisi ketään ;-)

:D

Äänestä

No, nyt on pakko sanoa, että itseasiassa kukaan ei oikein miellytttänyt silmää..

Äänestä

Nyt ei kyllä napannu.

Äänestä

Helppoa...en ketään! Tarviiko edes perusteluja..
Kaikille antasin pyöreän nollan. :D

Äänestä

Eihän noista täyttänyt miehen mittoja kuin no6. Tommi Korpela. :D Muut oli ihan poikasia.

Äänestä
  • suustani! Kloppejahan noi muut on, Korpela ainoo, jossa on jotain miesmäistä. Jos pakko olis joku ottaa, niin herra nro kuus sitten.

    Äänestä

  • Jep, kutonen ainoo Mies.

    Äänestä

yksikään ei iskeny.

Äänestä

2 ja 4 oli ainoot hyvät. Niiden yhdistelmä ois paras: kakosen kroppa, nelosen pää :)

Äänestä
  • Mitäh??!!
    Järkyttävää! Just ne kaikkein kauheimmat.
    Taidat olla itse aika... nainen! Puhtaimmillaan.

    Äänestä

Kaikki rumia.

Äänestä

3 tai 7 :)

Äänestä

mies_04 kelpais, jos mulla ei jo ois miestä:)

Äänestä

Täytyy sanoa että ei kukaan sytyttänyt millään tavalla.....

Äänestä

Eipä noista kukaan mikään komea ole, paitsi herra 6. Muut ihan kakaroita, hinttejä ja liian lihaksikkaita.

Äänestä

Miksi kaikki haluavat miehekkäitä ja pitävät näitä hintteinä tai poikina?
Mitä vikaa nuorissa ja epämiehekkäissä on?

Äänestä
  • 1. Hyi että, joku teini-emo. Ei kiitos.
    2. Liian lihaksikas, mutta kasvot ok.
    3. itse asiassa ihan hyvän näköinen.
    4. Kiva kroppa mutta ruma pää.
    5. ihme luolamies. Ei kiitos.
    6. Ei vaan sytytä.
    7. Ärsyttävän näköinen.

    Terv. Nainen 22 v.

    Äänestä

1) ihan kivan näkönen vois olla vähän enemmän lihasta 7pistettä
2) tykkään lihaksikkaista miehistä mut liika on aina liika 6 pistettä
3) kauniit kasvot vähän liikaa karvoja käsissä ja hieman lisää lihasta 8pistettä ja viellä puolikas päälle kavoista
4) tässä miehessä ei oo mitään mikä muhun vetois 3 pistettä
5)muistuttaa liikaa jukolan veljestä ja kpoppa sais olla timminpi 4pistettä
6) ihan jees ei kyl ihan makuun kasvot 6pistettä
7) kasvoissa on jotain mikä ei miellytä en osaa sanoo mikä ja lihasta sais olla lisää 6 pistettä

ja oon 19v nainen

Äänestä
  • Häh? Eihän tuol nyt niin kauheesti lihasta viel ollut...

    Äänestä

  • iytjurhygtefr kirjoitti:

    Häh? Eihän tuol nyt niin kauheesti lihasta viel ollut...

    siis sil kakosel ;)

    Äänestä

Täs on nyt jokin ristiriita: toisaalla naiset kertovat, että huono iho on pahinta mitä miehessä voi olla ja toisaalla ylistetään T Korpelan ulkonäköä, hänellähän on melko arpiset kasvot....

Äänestä

Hmmm kyllä se tuo ykkönen olisi. Ei mikään ihannemieheni, mut nuo muut oli sen verran kamalia, että ei ollut vaikea valinta.

Äänestä

Kolmonen on mukavan näköinen ja oloinen! 8--)

Äänestä

Kakkonen jos hieman vähemmän lihasta.

T.24v nainen

Äänestä

Ylivoimaisesti nro 5.

Äänestä

En ketään!!


1. Pikkupoika. Olen jo aikuinen nainen, yli 30 v. Ei ois varmaan kyllä nuorenakaan ollut mielestäni kivannäköinen.

2. Uuh… liikaa lihaksia. Ei miellytö yhtään. Kasvot ok.

3. Menettelee. Silmät jees. Ei ihanne kuitenkaan.

4. sivu ei auennut…

5. Eiiih…

6. Ei

7. Ja ei.

Äänestä

Ei kukaan. Ryhdyn lesboksi.

Äänestä

Tämän ketjun jälkeen ei tarvitse enää ihmetellä, miksi nuorilla miehillä on huono itsetunto. Kuvissa esiintyy joukko malleja, filmitähtiä ja ties mitä, ja naisten lähes yksimielinen tuomio on, että yököttävän rumia kaikki. Siinä voi sitten miettiä, miksi miehet eivät uskalla lähestyä

Äänestä
  • Jaa, onko se ihan joku ehdoton totuus, että malli tai filmitähti = komea?
    Mallit on usein persoonallisen näköisiä ja ja elokuviinkin otetaan monesti näyttelijöitä ihan muilla kuin pelkästään ulkonäöllisillä perusteilla.

    Kuvien miehet ei miellytä silmää, koska ainakin yksi oli liian lihaksikas ja osa näytti kauhean nuorilta. Haluan ihan normaalikroppaisen, kohtuu-urheilullisen, tavallisen näköisen, mukavan ja suunnilleen ikäiseni miehen. Onko se liikaa sitten vaadittu?

    Äänestä

  • bvhjkhg kirjoitti:

    Jaa, onko se ihan joku ehdoton totuus, että malli tai filmitähti = komea?
    Mallit on usein persoonallisen näköisiä ja ja elokuviinkin otetaan monesti näyttelijöitä ihan muilla kuin pelkästään ulkonäöllisillä perusteilla.

    Kuvien miehet ei miellytä silmää, koska ainakin yksi oli liian lihaksikas ja osa näytti kauhean nuorilta. Haluan ihan normaalikroppaisen, kohtuu-urheilullisen, tavallisen näköisen, mukavan ja suunnilleen ikäiseni miehen. Onko se liikaa sitten vaadittu?

    Sitä paitsi, tosielämässä painaa paljon muutkin kuin ulkonäölliset seikat. Nyt kun halutaan tietää, mitä mieltä ollaan ulkonäöstä, niin tottakai silloin ruoditaan pinnallisesti ja sanotaan vaikka susirumaksi jos henkilö on vastaajan mielestä susiruma.

    Äänestä

  • Ja ovatko lähestyvät miehet sitten jees? Itse en pystyisi ikinä ihastua sellaiseen joka ensimmäisenä lähestyy mua. Päinvastoin tykkään itseriittoisista ja sellaisista jotka ei todellakaan näytä tykkäävän musta.

    Äänestä

Heiii.. toi kuva Shahrukh Khanista ei imartele sitä ollenkaa, ehkä vatsalihaksissa vaan, eli siis parempia kuvia (huomattavan) parempia kuvia löytyy, ei mikään rumilus. Googlettakaa vaan.. ;)

Äänestä
  • Tosin..liian vanha nykyään..ainakin mulle.. xD

    Äänestä

En seurustele ikinä enkä tiedä miten voi "haluta itselleen miehen", olen aseksuaali ynnä muuta... Mutta ihastun kaikesta huolimatta, yleensä luonteelta, mutta voin pitää myös joitain söpöinä.

Elikkä noista mainitsemistasi mikään ei oikein iske. No söpöin on ehkä eka, muttei todellakaan mikään ideaalitapaus, ja vaatteiden perusteella mun on vaikea kuvitella että tykkäisin siitä luonteelta. Liian teinimäinen (vaikka itsekin olen teini), ja suomalaisittain liian tavallinen. Jos asuisin Neuvostoliitossa, olisin voinut ehkä tykätäkin siitä :) Liian inhimillinen.

2) EI EI EI. EI. Ei edes riitä sanoja perusteluihin, kun on niin itsestäänselvä EI! Fyysinen ja naurettava.

3) Boring. Ja mun on tästäkin vaikea kuvitella että se ois luonteelta kiinnostava. Katsokaas, se miten hyvännäköisenä heidät näen riippuu heidän luonteesta. Nuori epäitsetietoinen tavallinen streitti mies joka tarvitsee itselleen naisen... (oletettavasti)
EI.

4) Vähän samaa sarjaa 2:n kanssa. Ei paljasta pintaa kiitos! Muutenkin koko ruumis piiloon, minua kiinnostaa vain pää.

5) Eeh... Suomalaisörveli saunassa, tai erakko metsässä kusella? Noh, minä näen tuossa kuvassa vain miehen. En miestä joka on arviointini kohteena kuinka puoleensavetävä hän on, vaan pelkästään miehen. En siksi pysty sanoa sitä edes rumaksi, vaikka sellainen se varmasti on.

6) Jaaah.... No tällä on jotain potentiaalia olla henkisestikin kiinnostava. Voisi olla psykologi, joka on nojautunut eteenpäin kuuntelemaan tunnustuksiani - ELLEI tuo urheilullinen paita. Tuo paita tekee siitä enemmänkin koti-isän näköisen joka on uskollinen vaimolleen... No jaa... Vaikka olen vain 19, mulla on taipumusta hurahtaa keski-ikäisiin vähintään 40 miehiin. Naamaltaan se on neutraali, mutta ihan menettelevä, jos luonnekin on kohdallaan.

7) EIEIEIEIIE... Samaa sarjaa 2 ja 4 kanssa. Just tollaisten takia en usko rakkauteen. Tyypillinen naistenmies joka haalii naisia statuksen vuoksi ja käyttääkseen niitä seksiobjekteinaan, ja sitten teeskentelee kaupan päälle rakastavansa naista. Tollaiset ehkä rakastaa naisia - samalla tavalla kuin mä rakastan suklaapatukoita, ja kissojani.
Kyse on ylhäältäkatsovasta "rakkaudesta" ja sitä mä en edes kutsu rakkaudeksi.
Amerikkalainen highschool poika.



Jos jotkut ovat namuja niin Dave Gahan, Johnny Weir, Eddie Furlong nuorena (ja just kun sanoin että tykkään vanhoista), Marc Almond, Christoph Eichhorn ainakin silloin 1982...

T: Female 19

Äänestä

Taidan kuulua vähemmistöön, mutta valitsisin vitosen. Ei liian vanha eikä liian nuori, eikä ole mikään liian kaunis poika, vaikka kasvoissa onkin ihan komeat kasvonpiirteet. Lisäksi tykkään pitkistä hiuksista miehellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


arvosteluhiiri kirjoitti:

Jos saisit näistä kenet tahtoisit, kenet ottaisit?
Saa myös kertoa mielipiteitä kaikista tai esimerkiksi pisteyttää 0-10 asteikolla.
Laita mukaan ikäsi ja sukupuolesi, vaikka naisia lähes kaikki vastaajat taitavat olla.

1. http://i257.photobucket.com/albums/hh240/emileexcorpse/Emo Hair/BlondeEmo.jpg

2. http://farm1.static.flickr.com/36/104816531_2952f75e71_o.jpg

3. http://www.babble.com/CS/blogs/famecrawler/2009/03/gareth-gates.jpg

4. http://www.bollynewz.com/wp-content/uploads/2008/03/shahrukh-khan-bald.jpg

5. http://www.ylioppilaslehti.fi/kuvat/2009/mies_04.jpg

6. http://img.mtv3.fi/mn_kuvat/mtv3/viihde/555_px_kuvia_2009/12/847855.jpg

7. http://s.bebo.com/app-image/7926014256/5411656627/PROFILE/i.quizzaz.com/img/q/u/08/04/11/Muska.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu