Oon syönyt nyt e-pillereitä toista laattaa putkeen, yksi pilleri unohtui toisen laatan alussa ja siitä unohduksesta oli ainakin 24h. Harrastin seksiä avomieheni kanssa, eikä ollut toista ehkäisykeinoa. Otin tosin unohtuneen pillerin sitten kun muistin. Nyt pulmana se, että joka päivä aina aamuisin vuodan verta niinkuin kuukautiset alkaisivat vaikka iltaisin otan samaan aikaan aina e-pillerin. Mistä tämä verenvuoto tulee? Sitä jatkunut jo n. viikko.. Ja yleensä kun pidän taukoviikon niin kuukautisten tulo kestää n. 3 päivää ennenkuin ne tulevat.. Voisiko kukaan tietää..?
raskaana vai jotain muuta?
tyty92
3285
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ihmisen keho ei ole mikään kone, joka toimii aina samalla tavalla. Kun syöt yllättäen liuskoja eri rytmillä kuin normaalisti ja vielä unohdat pillerin (aloitat 1. päivän tauon), kehosi järjestää sinulle yllätyksen ja aloittaa vuodon. Ei siinä ole sen ihmeellisempää. Kuten varmaankin tiedät, tauko kannattaisi aloittaa, kun vuotokin on jo alkanut.
nöyp. Ei johdu siitä.. aikaisemminkin syönyt monta liuskaa putkeen.. Ja kyseinen vuoto kestää aina vain jotai tunnin verran sit menee pois.. Ja ei se voi alkaa heti pillerin ottamisen jälkeen.. :) joku muu nyt kyseessä... hmm...
raskaustesti.