antakaa mulle happea! tuska sisällä polttaa liian lujaa. tulis joku ja sanois että vielä on toivoa. en uskalla sulle enää soittaa koska pelkään pettyväni jälleen. soita sinä ja sano että kaikki palaa ennalleen. soita! tai tule vaikka käymään, mitä vain kunhan asiat palaavat ennalleen! silti tiedän ettet tule. oksettaa, ahdistaa, pyörryttää. kuinka voikaan ihminen toista rakastaa niin paljon että ero repii sydämen irti rinnasta ja salpaa hengityksen... kunpa voisin unohtaa!
happea!!
hapeton
2324
0Äänestä
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ero koskee, jos omat tunteet ovat vielä vahvat ja jäljellä. Toinen on saattanut olla jo pitkään oman tunne-elinkaarensa loppupuolella, kun itse sitä vastoin elää vasta sen keskellä. Mutta nyt sinun kannattaa kertoa kaikille mahdollisille ystävillesi, mitä on tapahtunut ja miltä tuntuu. Älä jää yksin kotiin, pidä itsesi toiminnassa. Kävellessäkin on helpompi ajatella ja eritellä tunteita ja surra. Tee ihan mitä vain, rakas ystävä, mutta älä jää kotiin. Voit myös kirjoittaa riipovia tunteitasi ulos.
kuulostaa siltä kuin oisin voinut itse kirjottaa saman... :( itellä jatkunut toi olotila reilu 2 kuukautta, tänään sain kuulla että henkilö jota oon kaivannut niin kivuliaasti ja kuvottavan paljon seurustelee, oksettaa ja heikottaa ajatus hänestä jakamassa "meidän" hetkiä jonkun toisen kanssa. ikävä entiseen on niin paha että tuntuu ettei tästä nousta enää koskaan, melkein 6 vuotta elämästä tuntuu vaan ottaneen ihan liikaa että siitä vois vaan henkiselläkin tasolla luopua. ja jos jollakulla ois vielä jotain lisävinkkejä kuin toi ittensä pitäminen kiireisenä (se auttaa päivisin, öisin tuska palaa taas) ni olisin uskomattoman kiitollinen... "hyvä" tietää että ei olla yksin :(