Olen suht nuori, nätti nainen jolla itsetunto ei ole tällä hetkellä ihan parhaammasta päästä (mut jätettiin tossa hetki sitten, oli petetty jo pidemmän aikaa) ja nyt olen alkanut "harrastamaan" ei niin komeiden- miesten hyväksikäyttämistä. Kännissä kaipaan syliä, seksiä, läheisyyttä, enkä jaksa juosta niiden komeiden pelimiesten perässä, kun en itsekään ole ihan heidän tasoaan. Tiedän täsmälleen millaisen miehen haluaisin, mutta sellaista ei ole vielä vastaan tullut. Eli rupean baarissa, kännissä, juttusille näiden vähän raukkojen miesten kanssa, heille olen tietysti aika hyvä saalis ; nätti ja todella mukava (osaan myötäillä). Esitän myös sellaista, etten ole koskaan harrastanut yhden illan juttuja, ja haluan vakavan suhteen, ja nämä miehet ovat oikeasti todella mukavia, ja ovat minusta todella innostuneita, ja suunnitellaan aina uusia treffejä, että mitä voitais tehdä yms.
Sitten raahaan miehen kotiini, harrastetaan seksiä, ja aamulla kun herään: PAM! Morkkis ja ällötys. Haluan miehen äkkiä ulos, keksin jonku tekosyyn että voin heittää hänet nopeasti pihalle. Numerot ollaan tietty vaihettu, ja sieltä se innokas tekstiviesti aina tulee. Mä joko jätän vastaamatta, tai sitten vastaan muutaman päivän päästä, sanon ettei tästä tule mitään ja pahoittelen.
Nyt mua on alkanut häiritsemään oma käytökseni. Miksi mä teen näin? Mulla taitaa oikeesti viirata päässä. Ja aina kännissä! Onko joku harrastanut samaa? Entäs te joille on tehty näin? Tuntuuko se aivan kamalalta? Nyt oon päättänyt pysyä poissa baareista vähään aikaan, en halua tuntea tätä syyllisyyttä enää koskaan.. :( Enkä tietenkään loukata enää yhtään sydäntä!
Sitten raahaan miehen kotiini, harrastetaan seksiä, ja aamulla kun herään: PAM! Morkkis ja ällötys. Haluan miehen äkkiä ulos, keksin jonku tekosyyn että voin heittää hänet nopeasti pihalle. Numerot ollaan tietty vaihettu, ja sieltä se innokas tekstiviesti aina tulee. Mä joko jätän vastaamatta, tai sitten vastaan muutaman päivän päästä, sanon ettei tästä tule mitään ja pahoittelen.
Nyt mua on alkanut häiritsemään oma käytökseni. Miksi mä teen näin? Mulla taitaa oikeesti viirata päässä. Ja aina kännissä! Onko joku harrastanut samaa? Entäs te joille on tehty näin? Tuntuuko se aivan kamalalta? Nyt oon päättänyt pysyä poissa baareista vähään aikaan, en halua tuntea tätä syyllisyyttä enää koskaan.. :( Enkä tietenkään loukata enää yhtään sydäntä!
Vastaukset 11
Vanhimmat
senkun meet baariin pokailtavaksi?
Se on eri asia, että äijät juoksevat sen ulkonäön perässä, eivätkä välttämättä halua edes tutustua! Mä haluan, että mun sisimpään ihastutaan, ja että ulkonäkö tulee siinä vaan boonuksena. Tuntuu vaan, että ne kenet mä haluan, niitä ei oo olemassakaan, tai joskus harvoin kun sellanen on tullut vastaan, se ei ole kiinnostunut. Enkä tod. tavoittele mitään kiiltokuvapoikia!
ketään ei kelpaa..
"Se on eri asia, että äijät juoksevat sen ulkonäön perässä, eivätkä välttämättä halua edes tutustua! Mä haluan, että mun sisimpään ihastutaan, ja että ulkonäkö tulee siinä vaan boonuksena. "
ja kuitenkin
"Tiedän täsmälleen millaisen miehen haluaisin"
"olen alkanut "harrastamaan" ei niin komeiden- miesten hyväksikäyttämistä"
"rupean baarissa, kännissä, juttusille näiden vähän raukkojen miesten kanssa, heille olen tietysti aika hyvä saalis"
"nämä miehet ovat oikeasti todella mukavia, ja ovat minusta todella innostuneita"
eli luokittelet sitten kuitenkin itse ne miehet ensin ulkonäön mukaan, et anna niille vähemmän komeille edes mahdollisuutta olla se oikea. Niinpä niin.
Olet oikeassa. Mutta nämä vähemmän komeammat miehet ovat myös vähän raukkoja, niinkuin tuolla jo mainitsinkin. Nainen kuin nainen tuntuu kelpaavan, ja siksi heidän kanssa onkin niin mahtavaa olla, koska he ovat niin innoissaan minusta, ihmettelevät miten kaltaiseni nainen voi olla heistä kiinnostunut. Haluan vakavampaan suhteeseen ihmisen, joka saa mun sykät pyörimään jaloissani. Ja se ihmistyyppi, joka niin tekee, ei ole mikään komea ja rikas-tyyppi, vaan jotain aivan muuta, mutta niinkuin sanottu, en vaan tapaa sellaisia juurikaan missään, ainakaan niin että kehtaisin mennä juttelemaan.
Ulkonäkö on itselleni tärkeä, koska tykkään vain ja ainoastaan tietynnäköisistä ihmisistä, MUTTA jos luonne on aivan mahtava ja sellainen joka kolahtaa heti, ulkonäkö on sivuseikka. Baarissa sitä vaan kiinnittää huomiota ekaksi ulkonäköön.
Niin, ja toi pointtisi, etten anna niille vähemmän komeille edes mahdollisuutta olla se oikea. Se on totta. Niinhän mä teen. Aamulla mua ällöttää niin paljon, etten voi edes päin katsoa. Pinnallista? Kyllä. Mutta tiedän tasoni, ja haluan saada miehen joka vastaa sitä.
Niin, ja noilla vähemmän komeilla miehillä ei ole kellään ollut sellaista luonnetta, joka kolahtaisi. Vaikka ovatkin todella mukavia jne, mutta se ei riitä.
luonnetta voi olla kellä vain, ei se ulkonäköä katso. Ja käytöksesi on raukkamaista. Ei olosi sillä parane ,että kostat muille.
alettas vakipanoiksi, sinä ja minä. Missäpäin mouruat,ei tarvii enää baareja kiertää.
En meikkaa en tanssi en runoile netissä.
Tässä tätä:http://www.youtube.com/watch?v=Djj7jW6ny2M
Kirjoitukestasi saa sellaisen kuvan, että olet äärettömän pinnallinen, ylimielinen hyväksikäyttäjä. Kuulostaako se ihmiseltä, jollaisen kanssa itse haluaisit pitkän parisuhteen.
Luokittelet ihmiset itsesi alapuolelle ja käytät heitä oman itsetuntosi kohottamiseen. Sen lisäksi taidat juosta melko usien baareissa kännäämässä? Minusta et kuulosta kypsältä parisuhteeseen.
Suruksesi minun on todettava, että ihmisen taso on paljon muutakin kuin nätti ulkokuori. Se että pidät itseäsi jotain kauniinpana, ei tarkoita että olisit automaattisesti häntä tasokkaampi ihminen. Mitä tarkoitat kun sanot "tietäväsi oman tasosi"? puhutko taas kerran pelkästä kuoresta? Kuinka tasokas on ihminen, joka on luonteeltaan muita vähättelevä hyväksikäyttäjä?
Olet ns. huomiohuora. Tarvitset muiden palvontaa, koska et muuten tunne itseäsi riittävän hyväksi. Nostat omaa itsetuntoasi alentamalla muita ihmisiä. Jos olisit oikeasti tyytyväinen itseesi, sinulla ei olisi tarvetta jatkuvasti vähätellä muita ihmisiä.
"ihmettelevät miten kaltaiseni nainen voi olla heistä kiinnostunut"
Kaltaisesi nainen? Niin... taas sitä itsekeskeisyyttä ja ylimielisyyttä. Astu jo alas sieltä norsunluutornistasi. Tuskin olet lähimainkaan niin mahtava kuin kuvittelet olevasi.
Loppuun pieni vinkki: Ehkä kannattaisi alkaa etsimään vähän tervehenkisempiä harrastuksia kuin jatkuva bilettäminen ja kännääminen? Ehkä niissä piireissä tapaisi miehiä, jotka tutustuisivat sinuun ihan oikeana ihmisenä? Sekään ei tosin auta mitään, jos luokittelet heti heidätkin omassa päässisi itsesi alapuolelle, eli "eivät ole tasoisiasi".
Tässäkin on jälleen yksi hyvä syy pysyä erossa kevytkenkäisistä naisista. Lukuisilla seksisuhteilla yritetään pönkittää olematonta itsetuntoa (siinä tietenkään onnistumatta). Parisuhde itsetunto-ongelmaisen naisen kanssa voi olla yhtä helvettiä, parhaimmillaan se on vain kestämätöntä.
Amen, brother :P.