Ollaan tunnettu toisemme jo liki vuoden. Kertaakaan mies ei ole saanut orgasmia kanssani, mutta masturboimalla saa juuri ja juuri.
On kyllä innokas seksiin ja kuviot on kunnossa, mutta ei vaan pysy kovana loppuun saakka.
Haluaisimme lapsen, mutta tällä vauhdilla se ei tule onnistumaan.
Onko muita, ketkä ovat / ovat olleet samassa tilanteessa ja onko antaa vinkkiä mitä hän voisi kokeilla?
On kyllä innokas seksiin ja kuviot on kunnossa, mutta ei vaan pysy kovana loppuun saakka.
Haluaisimme lapsen, mutta tällä vauhdilla se ei tule onnistumaan.
Onko muita, ketkä ovat / ovat olleet samassa tilanteessa ja onko antaa vinkkiä mitä hän voisi kokeilla?
Vastaukset 8
Vanhimmat
selvinpäin, syökö jotain lääkkeitä, kuten esim. verenpaine, tai masennuslääkkeitä? Paineita, kuten rahahuolia tms. Ne ainakin voi vaikuttaa.
Asennot tulisi olla sellaisia, että hän näkee mitä tekee, peiton alla pimeässä, ei ehkä ole paras tapa. Muuta nyt ei tule mieleen.
"nko muita, ketkä ovat / ovat olleet samassa tilanteessa ja onko antaa vinkkiä mitä hän voisi kokeilla?"
tiukempaa naista. niin se vaan on että naisissakin on eroja...
Tulee ensimmäisenä mieleen (teitä sen enempää tuntematta) että seksistänne voi puuttua rentous ja spontaanius. Ehkä tartun epäoleelliseen sanaan, mutta sanoit että miehelläsi on "kuviot kunnossa". Ymmärrän sen niin että hän näyttää tietävän mitä tekee sängyssä. Mutta onko tuo kaikki kuitenkaan sitä mitä hän ihan oikeasti haluaa? Vai tietääkö edes mitä haluaa ja mistä pitää?
Voisitteko vähän aikaa vain keskittyä ihan lähellä oloon ja tutkiskelevaan kosketteluun yhdyntöjen sijasta? Ehkä sieltä löytyisi sitä rentoutta ja hyvää oloa jonka jälkeen hän voisi laueta. Siitä se on kuitenkin yleensä lopulta kiinni. Siitä että osaa antaa vain mennä eikä ajattele liikoja.
Itse kärsin suhteen alussa vähän samanlaisista ongelmista mutta ne hävisivät muutaman kuukauden kuluttua kun tutustuimme paremmin ja opin löytämään sen ihan oman tapani rakastella ja nauttia siitä.
Olisko alapään lihaskunnossa parantamisen varaa? Geishakuulat on vanha ja edelleen toimiva keksintö.
Miten se mies käyttää niitä geishakuulia?
Jos hän juuri ja juuri laukeaa masturboidessaan, niin tuskin se ongelma silloin on lähtöisin naisen lantiopohjanlihasten kunnosta. (Omat lantiopohjanlihakseni ovat erinomaisessa kunnossa ja mies ei silti tahdo lauteta.)
Ap:lle. Tsemppiä sinulle! Ymmärrän hyvin tilanteesi, sillä olen itse samanlaisessa tilanteessa.
Voihan mies ihan hyvin myös valehdella, että nainen ei ymmärrä vian olevan hänessä. Tosin todennäköisempää on, että mies ei vain ole kovin seksuaalinen tai sitten hän ei osaa rentoutua. Jos touhu ei masturboidessakaan onnistu niin kyllä se täytyy ensin siinä hoitaa kuntoon ennen kuin voi ajatella sen onnistumista yhdynnässä.
Luulen että kyse vähän samasta kuin itselläni. Joskus käynyt pääsemään niin että "lerpahtanut" kesken ja sen jälkeen meni jonkin aikaa että pyrki käymään aina niin.
Ja vieläkin joskus käy vaikka periaatteessa olen oppinut pitämään kurissa pelon lerpahtamisesta.
Eli syy on korvien välissä. Itselläni parhaiten auttaa se että kun olen jotenkin friikki naisen nautinnolle ja naiseni osaa "säädellä"/ "näytellä" hyvin omaa tulemistaan sopivaan hetkeen. Ja kun itse oppinut oikealla hetkellä keskittymään omaan nautintoon. Ainakin omalla kohdallani kun se lerpahtaminen tahtoo tapahtua juuri kun rupeaa tuntumaan "hyvältä" ja samanaikaisesti on jo fysikkaa kovilla pitkästä "jyystämisestä".
Myös se on toiminut että jos on nyykähtänyt niin hetki lepoa ja sitten naiseni on virittänyt minut uudestaan. Sen jälkeen yleensä tuleekin helpommin.
Ihmiset ovat fyysisesti erilaisia. Päinvastoin kuin valtavirran pornoleffoissa, jotkut miehet laukeavat ainoastaan oman käden kautta, toiset tulevat niin herkästi, ettei yhdyntä onnistu. Kumpikaan näistä tilanteista ei itsessään ole ongelma. Ongelma voi olla pariskunnan jomman kumman osapuolen suhtautuminen asiaan tai pariskunnan yhteinen mielikuvituksettomuus nauttia seksistä heille sopivin tavoin.