Naimisissa 28 v

ja yhdessäoloa 35 v. nyt miehellä toinen nainen. Vaimo ei tiedä mitään, arvaa luultavasti, sillä mies on pettänyt reilu 10 v. sitten aiemminkin. silloin jäi kiinni, nyt osaa varoa. Ystävänä tuntuu pahalta katsoa vierestä. pitäisikö kertoa vaimolle vai antaa hänen jatkaa liittoaan petturin kanssa luullen, että mies on oppinut ja parantanut tapansa. Nainen on työkaveri ja ilmeisesti varattu hänkin, koska tapailevat niin harvoin.
6369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos olet naisen ystävä, tietenkin kerrot. Heti.

Äänestä
  • Jos ukko on hyvä valehtelija. Minä kerroin ystävälleni sen ukosta aikanaan, ei uskonut. Meidän ystävyys loppui siihen, mutta ukko paljastui kuiteski myöhemmin, joten se siitä.

    Äänestä

Miehet on pettureita, KAIKKI. Ei miehet muutu koskaan, vannovat ne vaikka kaiken kautta. Kerro ihmeessä ystävällesi. Et voi antaa miehen olla teennäinen aviomies!! Pitkään yhdessäoloa...voi kurjuus. Miehet ajattelevat vain yhdellä päällä ja me naiset kyllä tiedämme kummasta on kyse.. todistetusti.

Äänestä
  • en saanut kerrotuksi. Ystävä kehuu miestään miten ihana ja huolehtiva. Kyllä tekee pahaa, en minäkään uskosi jos en olisi nähnyt

    Äänestä

  • Tosi ystäväkö kirjoitti:

    en saanut kerrotuksi. Ystävä kehuu miestään miten ihana ja huolehtiva. Kyllä tekee pahaa, en minäkään uskosi jos en olisi nähnyt

    Kuulostaa vähän siltä, että tietää tilanteen. Olen huomannut, että jostain syystä iskee kielto päälle ja sitten kehutaan... Ehkä sinun pitää vain odotella parempaa tilaisuutta. Ehkä vaimo ei ole vielä valmis kuulemaan sitä sinulta, ja siksi puhuu noin, ei halua kuulla / uskoa. Totuus sattuu.

    Äänestä

ihmeessä heti kun näette pettämisen.
minulle ei ilmoittu heti, kosee vieläkin pahemmin.
mieheni esitti niin kunnollista, shokki koko suvulle molemmin puolin.
ei tiedä mitä tauteja on voinut saada itselleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tosi ystäväkö kirjoitti:

ja yhdessäoloa 35 v. nyt miehellä toinen nainen. Vaimo ei tiedä mitään, arvaa luultavasti, sillä mies on pettänyt reilu 10 v. sitten aiemminkin. silloin jäi kiinni, nyt osaa varoa. Ystävänä tuntuu pahalta katsoa vierestä. pitäisikö kertoa vaimolle vai antaa hänen jatkaa liittoaan petturin kanssa luullen, että mies on oppinut ja parantanut tapansa. Nainen on työkaveri ja ilmeisesti varattu hänkin, koska tapailevat niin harvoin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu