Huomasin et täällä oli keskustelu aiheesta,mut ei siinä oikeen ollu mtn...
Eli,kertokaas omakohtasia kokemuksia tongue webistä (: Turposka kieli miten paljon? Vaikuttiko puhumiseen tai syömiseen? Miten pitkäks aikaa? Kasvaako miten helposti ulos?
Eli,kertokaas omakohtasia kokemuksia tongue webistä (: Turposka kieli miten paljon? Vaikuttiko puhumiseen tai syömiseen? Miten pitkäks aikaa? Kasvaako miten helposti ulos?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Todella mukava lävistys siinä mielessä, että on oikeastaan aina piilossa, ellet sitten itse näytä sitä kenellekkään. Joten sopii myös niille, jotka eivät esim. ammattinsa puolesta voi käyttää näkyviä lävistyksiä. Itselläni ei kieleen vaikuttanut ollenkaan, mutta joillakin saattaa hieman turvota. Ei haitannut myöskään puhumista, ja syömisessä vain sen verran, että, jos ruokaa sattui menemään ekoina päivinä kielen alle, niin vähän sattuin. Parantuminen on nopeaa: muutaman ensimmäisen päivän aikana kannattaa olla varovainen syömisen ja hampaiden harjaamisen kanssa, ja itse lävistys parantuu noin parissa kolmessa viikossa. Tongue web voi kasvaa muiden lävistysten tavoin ulos, joten sopivaan koruun kannattaa kiinnittää huomiota. Älä myöskään ärsytä lävistystä (varsinkaan paranemisaikana), sillä silloin se kasvaa herkemmin ulos!
ite tykkään kyllä tosi paljon tästä =)
mulla turpos kieli ihan vähän ehkä kahen päivän ajaksi, ja sen turvotuksen aikana en mitenkää pystyny hallittemaan mun sylkirauhasia =D joten tuloksena oli, että saatto lentää sylkeä ihan niinko jollaki myrkkykäärmeillä. =D mutta se meni ohi, ei vaikuttanu puhumisee paitsi että turvonneen kielen takia ärrää oli vähän vaikea sanoa yhtä selvästi, mutta sitte ko turvotus oli menny pois nii tuli se ärräki takas =) syömiseen ei pitäis vaikuttaa mitenkään.
mulla on ollu tää jo yli vuoden, mutta riippuu paljon omasta anatomiasta miten se kasvaa ulos, jos kasvaa.