Mitä olette mieltä,onko 45-vuotiaan miehen moraalisesti väärin antaa 18-vuotiaan kokemattoman neidon hurmaantua itseensä,vietellä tämä ja lopuksi mennä yhdessä sänkyyn? Jos se ei tapahdu pelkästään itsekkäistä syistä,vaan tarkoituksena on olla vähän kuin turvallinen isähahmo samalla.
18 vs. 45
Steidon
14744
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
mielestäni tuo on moraalitonta 45-vuotiaalta mieheltä. Sen takia koska 18-vuotias ei ole vielä tunne-elämältään täysin kypsä vaikka täysi-ikäinen onkin. Luultavasti tytöllä ollut kylmä isäsuhde tai jtn vastaavaa. Itse olin 19-vuotiaana ihastunut 37-vuotiaaseen mieheen. Myöhemmin ajateltuna juuri siksi koska etsin itselleni isää jota mulla ei koskaan ollut. Onneksi juttu ei johtanut mihinkään.
ei nussi suojattiaan.
No, moraalisesta puolesta voidaan keskustella, mutta laillistahan se kyllä on. En mä ainakaan ihan ymmärrä, että miksi... Hieman pervoltahan se tuntuu, että just niin nuori ja kokematon, mutta miehiä nyt viehättää ehkä pervotkin asiat. Isähahmo? Kukaan ei halua isää, isolla ikäerollakaan oikeasti, vaan suhteen. Se siinä ehkä pervointa on, miten niin turvallinen isähahmo? Turvallinen isähahmo ei nussi lastaan. Ja aikuinen haluaa suhteen eikä lasta. Kyllä mäkin olen seurustellut isoilla ikäeroilla, ja ainahan sitä eroja on, ja toki, turvalllisen suhteen haluan, enkä mitään sekopäitä, mutta en todellakaan mitään "isähahmoa", yksi vanhempi yritti: kenkää tuli. Mä en isääni pane, että se siitä. Rupesi oksettamaan ja ihan suoraan sanottuna vieläkin oksettaa jos ajattelee. Yök. Joten joo, suhteen voi haluta syystä jos toisesta, ja täysi-ikäinen on täysi-ikäinen. Ei sakkolihaa. Kaikki 18-vuotiaat on kokemattomia, vaikkei neitsyitä olisikaan ja vaikka joillain on kokemusta ikävistäkin asioista, työelämästä jne. mutta silti, ajatus on nuorta. Että sillee.
Vai oikein isähahmo? Joku insestiä harrastava isukkii? Jos haluaisit vain olla nuorelle tytölle isähahmo, et käyttäisi häntä hyväksesi omien seksihalujesi tyydyttämiseen. Haluat ainostaan saada nuorta pillua, et sinä siitä tytöstä muuten välitä.
Ajattele asia vähän eri kantilta: Jos sinulla olisi 19v tytär, niin olisisiko sinusta ok että ikäisesi mies panee häntä? 45v voisi tosiaan olla sen 18-vuotiaan isä.
Älä viitsi lässyttää. Tuohan on vain ja ainoastaan sinun omaa itsekästä nuoren pillun himoasi, ei mitään muuta. Onpas tosi turvallinen ja luotettava isähahmo, kun kyttää vain nuorta pillua ja panee pikku suojattiaan.
mut varmasti kiihoittavaa. varsinkin jos mieskin nuorekas ja hyväs kondikses, sillon tuo ikäero rupee sopivasti hämärtyy. :-)
Että ihan vaan hyväksikäyttäisit? Jättäisit sitten kuin nallin kalliolle? Tuon ikäiset ovat vielä ihanteellisia ja saattavat uskoa suhteesta tulevan enemmänkin ja rakastua syvästikin. Nuoret naiset usein rinnastavat seksin rakkauteen. Haavoitat häntä syvästi. Jos mielessäsi ei ole muuta kuin seksi eikä todellinen suhde hänen kanssaan niin kyllä, on moraalisesti todella väärin! ÄLÄ TEE SITÄ!!!
Kiitos kommenteista. Olin turhan lyhytsanainen alkuun,ja lisään taustaa hiukan:
Kyllä minulla on jo nyt rakkauden tunteita tätä nuorta neitoa kohtaan. Meillä on yhdistävää mm. samanlaiset harrasteet,ja hän on kehittynyt henkisesti kypsemmäksi ikäisiään. Olemme puhuneet paljon asioista maan ja taivaan väliltä ja ajatukset ovat isolti yhteneväisiä...on henkinen yhtenkuuluvuuden tunne aika voimakas.
Seksuaalisesti hän on vielä neitsyt,mutta se on ollut hänen oma valinta,eikä asiaan liity mitään sen kummempia pelkoja tms.,ei ole vain kokenut tarpeelliseksi mennä sänkyyn ihmisen kanssa,josta ei tunnetasolla niin välitä. Minulla taas on mahtunut elämääni jo useampia pitkiäkin suhteita. Luulen olevani parin vuoden sisään isoisäkin jo!
En suinkaan ole ajatellut jättäväni häntä,jos meidän välillä jotain tästä intiimimpää alkaisi,vaan ennemminkin olen miettinyt,ja käsitän asian niin,että hän jättäisi minut sitten aikanaan. Ja hakee ikäistään seuraa. Molemmille jäisi tapahtuneesta muistot elämää rikastuttamaan.
Miten on naiset...että jos teillä aikanaan olisi ollut nuoren uroksen sijasta vanhempi ja kokeneempi uros jolle neitsyytenne olisitte antaneet...niin harmittaisiko vieläkin? :)
Toivottavasti tytön isä (joka varmaan on sinua nuorempi) antaa sinulle isän kädestä. Todella ällöttävää ja jos olisin joskus lapsena tuollaiseen hairahtunut, niin varmasti kävisin nyt (10 vuotta vanhempana, mutten vieläkään nelikymppisistä kiinnostuneena) terapiassa. 18-vuotias on sinuun nähden lapsi ja sinun tulisi kunnioittaa hänen henkistä ja fyysistä kehitystään, mutta ainahan näitä kehdonryöstäjiä on ollut..
Sinusta tulee kohta isoisä ja sinä vielä kuolaat jonkun omaa lastasi nuoremmat tytön neitsyyden perään? Olet kyllä ällöttävä. Toivottavasti se tyttö tajuaa pysytellä pois tuollaisen pervoäijän sängystä. Vittu mikä ääliö. Eikö sinua yhtään ällöttäisi, jos joku keski-ikäinen ukko yrittäisi vikitellä teini-ikäistä tytärtäsi sänkyyn? Olet pelkkä kyrpääsi seuraava irstas vaha ukko, et mikään isähahmo.
Kuka menee sänkyyn isänsä kanssa? Tai isähahmonsa kanssa? Menisitkö sinä sänkyyn "äitisi" kanssa? Mitä hyvää siitä seuraa?
Olen itse menettänyt neitsyyteni 15-vuotiaana samanikäisen pojan kanssa. En kadu yhtään mitään, vaikka se oli aikamoista tuhertamista. Äitini menetti neitsyytensä itseään 15-vuotta vanhemman miehen kanssa, hän häpeää asiaa (ja inhoaa miestä) vieläkin - yli 70-vuotiaana. Samoin eräs ystäväni muistelee pahalla itseään 10 vuotta vanhempaa miestä, jolle aikanaan menetti neitsyytensä. Teillä ikäero on vielä isompi.
Omasta kokemuksestakin sanoisin, että kannattaa muistaa, että itselläsi on tuon ikäisenä varmaan jonkinlainen ikäkriisi. Ts. nuoruus viehättää sellaisenaan, kun se alkaa itselläsi olla takana.
Miksi et voisi olla vain tytn ystävä se isähahmo - oikeasti? Tyttö saa siitä paremmat muistot. Tuon ikäisellä ihastukset tulee ja menee. Sinä olet kokeneempana viisaampi.
Capish?
Tämä on kyllä ihan teidän kahden välinen asia. Jos teillä synkkaa muuten ja nuori nainen haluaa seksiä kanssasi niin minusta asia on ihan ok. Ei ihmisiä ja suhteita voi lokeroida iän mukaan. Tosin 18-vuotias on kovin nuori vielä ja saattaa haavoittua, koska varmaankaan teillä ei kovin pitkää yhteistä tulevaisuutta voi olla. Siksi ehkä kannattaa harkita viekö suhteen niin pitkälle, jos oikeasti välität tytöstä.
Täällä nyt näitä paheksujia ja mustavalkoisia ihmisiä riittää joka aihetta kommentoimaan, joten jätä nuo yök viestit omaan arvoonsa.
Kirjoituksen alku ei kulostanut vielä yhtään pahalta, mut toi turvallisena isähahmona toimiminen nosti kyllä karvat pystyyn...
Jep. Siinä nyt ei ole mitään uutta, jos keski-ikäinen, tai tässä tapauksessa hieman vanhempi mies haluaa seksiä 18v typyltä, mutta jos siihen liittää turvallisena isähahmona toimimisen mukaan, niin kuulostaa kyllä hivenen perverssiltä.
Ollaan edetty suhteessa...neito on kaunis ja minä komea...parisängyllä pidän häntä kainalossa,jalat toistensa lomassa villapeiton alla ...puhutaan tuntikausia toistemme elämästä...olen antanut poskipusuja...sivellyt korvia,hiuksia.
Molemmat ovat ihan kiihoittuneita...