Huomasin kauhukseni tullessani suihkusta käsivarressani selluliittiä! Maailma meinas kaatua sihen paikkaan. Löytyy myöskin pepusta, mut se ei nyt ole varsinainen ongelma!
Näitä keskusteluja ku oon lukenut, ni tosi harva kertoo että on käsivarressa selluliittiä, mutta ne joilla sitä on/ollut ni kertokaas miten saanu vähennettyä sitä?
Oon ruvennut juomaan n. litran vähintää vettä päivässä, aamuin/illoin hieromaan kohtaa karhealla hanskalla, kuorin kerran viikossa, teen punnerrus liikkeitä (ei varmaan auta kyseisee ongelmaan, mut ainakin kiinteyttämään käsivarsia) Lisäksi lenkkeilen päivässä yms..käyn salilla. Ikääki on vasta kertynyt 21
Pliis. Ei tähän keskusteluun muuta ku juuri sitä käsivarren selluliittiä! :)
Käsivarressa selluliittiä!
5
668
Vastaukset
- avuton*
Ei oo tullut hirveesti vastauksia, mutta kokeilin ihan huvin vuoksi kylmävoidetta selluliittiin, ja alkoi sellainen polte, tietääkö kukaan saako sitä käyttää käsivarteen? Koitin hakee netistä, mutta en löytänyt
- avuton*
Oon treenannut kaks vuotta,sentakia en voi ymmärtää miksi juuri käsivarteen on tullut muhkuroita? Eikö muka kellään muualla ole??
- eXavuton*
avuton* kirjoitti:
Oon treenannut kaks vuotta,sentakia en voi ymmärtää miksi juuri käsivarteen on tullut muhkuroita? Eikö muka kellään muualla ole??
löysin hoitokeinon itse! :)
- Meritas 49
eXavuton* kirjoitti:
löysin hoitokeinon itse! :)
meillekkin täällä myös sama ongelma...
- Ex avuton*
Meritas 49 kirjoitti:
meillekkin täällä myös sama ongelma...
No itseasiassa, rasvaaminen ja kuivaharjaus on muuttanu kyseisiä rasvakertymiä huimasti!
En tiedä oletko lukenut alkukirjoitukseni, mutta itselläni on enimmäkseen oikeasssa olkavarressa, ja siinäki vaan näkee oikeassa valossa. Mutta en voinut ymmärtää näkemääni, et käsivarteen tulee selluliittiä! ostin myös trombosol voidetta..Tää jakaa mielipiteitä, mutta se on auttanut ainaki mua, käytän sitä harvoin ja pienelle alueelle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää432218Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652088Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211950HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363931697Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75945
- 27909