Nissanin lippa

Nainen ja ihminen

Nissanin lava-autoon kysyisin aurinko lipasta. Koska omiin varusteisiini ei kuulu miesväkeä, kysyisinkin "hei onks kellään lippaa?"
Olen netissä sen verran tutustunut lippa-asiaan että suurinpiirtein tiedän mistä puhutaan, mutta koska en omista huushollissani miesväkeä niin joudun nyt turvautumaan teidän Nissan-miesten, tai muu avolava-miesten neuvoihin/vinkkeihin. Ensinnäkin olen tutkinut autoni perusteellisesti ja käsittääkseni siinä ei ole mitään ns. valmiuksia lippaa varten. Nyt kysynkin että pitääkö tosiaan alkaa poraan reikiä ehjään pelliin? Siis kukakoos lippasysteemin on keksinyt? Ilmeisesti on päässyt Nissanille töihin säälistä.
Toisekseen muutenkin ainakin omalla kohdalla on huollot Nissaniin pelanneet tosi hyvin, tosin on joutunut melkolailla raottamaan rahapussin nyörejä. Mutta kun auton ostaa piikkiin niin se piikin kestäköön.
Joka tapauksessa tuohon lippasysteemiin kun sais jotain järkevää vinkkiä olisin enemmän kuin kiitollinen tai niin no...

0

581

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

        Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
        Maailman menoa
        266
        3348
      2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

        Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
        Maailman menoa
        80
        1448
      3. 66
        1213
      4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

        Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
        Ikävä
        199
        1049
      5. Persujen puoluekokous 2026

        Missä ja Milloin pidetään ?
        Maailman menoa
        54
        943
      6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

        "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
        Taivalkoski
        48
        943
      7. Mikä se viehättävin

        Asia on kaivatussasi?
        Ikävä
        63
        941
      8. Mikä kaivatussasi

        Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
        Ikävä
        42
        787
      9. Mitä tekisit jos

        Aamulla vierestäni heräisit
        Ikävä
        47
        772
      10. Olet hirviö

        Eikä kukaan saa mua muuttamaan mieltäni.
        Ikävä
        113
        726
      Aihe