Kierrätyspäivä

Bittien valmistukseen kuluu arvaamattoman paljon sähköä ja ne vievät alati katoavaa tilaa.
Nyt vietämmekin juuri tästä syystä bittien kierrätyspäivää ja kaikki viestit pitää kirjoittaa vanhoista viesteistä kopioiduilla kirjaimilla. Tehkäämme parhaamme tai muuten maailma ei pelastu ja hautaudumme lumivöryinä sortuvien kierrättämättömien bittien alle.

8

117

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • että eivätkös botitkin koostu biteistä... Hmmm... :)

      • (täällä bittivyöryn allahan sitä juuri ollaan)


      • buddy-love kirjoitti:

        (täällä bittivyöryn allahan sitä juuri ollaan)

        *potkii 1:ä ja 0:a sivummalle*

        Lupaan yrittää kierrättää jatkossa bittini mahdollisimman tehokkaasti!


      • bang(1)(1)(1)(1)(1)
        Toljake kirjoitti:

        *potkii 1:ä ja 0:a sivummalle*

        Lupaan yrittää kierrättää jatkossa bittini mahdollisimman tehokkaasti!

        .


    • kolmisormi Jack

      digitaalinen tulee sanasta _digitus_ =sormi

    • kierrätin tänään vain likaisia vaatteita pesukoneen kautta narulle.

    • "Täältä juuri poistatettiin pari viestiketjua.

      Toisessa niistä kiinnitin huomiota jonkun kommenttiin, että tällä keskustelupalstalla olisi laadittu "boikottilistoja" eri kirjoittajia kohtaan (koskien ilmeisesti viesteihin vastaamista jne. mitä lie muuta?). Kirjoittaja kritisoi asiaa.

      Pitääkö tällainen paikkansa?

      Jos oikeasti pitää, niin mitä mieltä olet tuonkaltaisesta toiminnasta? Oletko itse osallistunut sellaiseen, tai esimerkiksi nähnyt/ saanut sähköpostiviestejä, joissa kehotetaan "boikotoimaan" joitakin kirjoittajia?

      Mun mielestäni tuonkaltainen (jos pitää paikkansa) kuulostais moraalisesti aika arveluttavalta (ja lapselliselta) toiminnalta... Kaikilla kirjoittajilla ei esimerkiksi ole sähköpostiosoitetta tai profiilia S24:ssa, kaikki eivät tunne toisiaan henkilökohtaisesti. Ihmisistä saatetaan (pahimmassa tapauksessa) tuolla tavalla toimien välittää myös aivan vääränlaistakin ja valheellista kuvaa keskustelupalstalla.

      Mitä mieltä olet tuonkaltaisesta toiminnasta yleisesti, yksilön oikeuksien ja ilmaisunvapauden kannalta?

      Jos tuonkaltaista tällä palstalla tapahtuu, luulen sen liittyvän siihen, että kirjoittajia saatetaan haluta mustamaalata "kampittamistarkoituksessa", mitä tulee suhteiden luomiseen muihin kirjoittajiin ( tai: suomen kielellä ilmaisten vastakkaisen sukupuolen metsästykseen)..."

    • ..tekoälyboxit tehtäisiin kierrätysmetallista, niin siitähän kärsisivät bottien kauneuskilpailut.
      Kuhmu siellä, naarmu tällä ja vilkut eivät pelitä, kaikenmaailman kihinä ja krohina. Kierrätys..pyh!
      Ei, ei, ei, joissain asioissa kierrätys on unohdettava ja on keskityttävä tuunattuun bottimaisuuteen, biteillä tai ilman. Ulkoasu: huoliteltu ja tyylikäs! (pyyhi edes pölyt)

      Jeah..beibe!
      Aurinkoenergia-led-lamppu lähettää terveisiä... kevät tulee, sittenkin! :D

      *hymyile botti*

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      128
      779
    2. Mitä kuvittelet kaivattusi tekevän

      Arkena tai viikonloppuna? Mitä itse teet samaan aikaan?
      Ikävä
      58
      656
    3. Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.

      Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      71
      620
    4. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      76
      561
    5. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      55
      541
    6. Hyvää yötä

      Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!
      Ikävä
      26
      513
    7. Martina sai ylinopeussakon

      Saiko sakkoa Porsche-merkkisellä autolla?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      444
    8. Missähän pöytäkirja viipyy, taas?

      Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett
      Kemijärvi
      40
      438
    9. 41
      415
    10. Hyvästi feikit hiustenpidennykset - Kerttu Rissanen hurmaa uudella hiustyylillä

      Kerttu Rissanen ihastuttaa uudella hiustyylillään ja lookillaan. Rissasella on totuttu näkemään pitkät hiukset ja hiust
      Suomalaiset julkkikset
      6
      414
    Aihe