valtio aina häviää..

Valtio häviää säännönmukaisesti kaikki verojutut nykyään ja luottaa vain siihen että 95% kansalaiset eivät osaa lukea valitusohjetta paperin takaa.Esimerkkinä hävityt viinajutut tänään ja jatkohaasteet vain ajanpeluuta selvästä asiasta.
Kuten toikin kun eussa ollaan alvia ei enää peritä...
3230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

valitettavasti oikea prossa lienee 99 jotka ei osaa lukea paperin kääntöpuolen valitusohjetta,elvi seilkkailut todisti tämän...

Äänestä
  • se olet sinä.eli,kun joudutaan maksaan takaisin veroja niin valtio ottaa ne rahat muulla tavalla sitten.Eli se joka hyötyy veronplautuksista maksaa se kuitenkin erilaisina muina veroina ja nyt kuulemma tulossa kovat korotukset kaikkiin veroihin tänä vuonna.

    Äänestä

  • 12+4 kirjoitti:

    se olet sinä.eli,kun joudutaan maksaan takaisin veroja niin valtio ottaa ne rahat muulla tavalla sitten.Eli se joka hyötyy veronplautuksista maksaa se kuitenkin erilaisina muina veroina ja nyt kuulemma tulossa kovat korotukset kaikkiin veroihin tänä vuonna.

    Niin kuka on esim. verottaja, se on joku merkonomi joka ei normihommissa pärjää ja pätee ja rankaisee niitä jotka pärjää, ei se mikään verottaja oo, vaan normi nieminen tai virtanen asemavalta-asemassa yksinoikeudella kun ei itsellä ole eikä noilla palkoilla saa ikinä, vetoo aina lakiin, "mikä on sama kaikille"

    Lammaslaumalle menee kaikki läpi

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaketus kirjoitti:

Valtio häviää säännönmukaisesti kaikki verojutut nykyään ja luottaa vain siihen että 95% kansalaiset eivät osaa lukea valitusohjetta paperin takaa.Esimerkkinä hävityt viinajutut tänään ja jatkohaasteet vain ajanpeluuta selvästä asiasta.
Kuten toikin kun eussa ollaan alvia ei enää peritä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu