kantapäät

aamikä on paras voide kuiville kantapäille?
8556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

joko karitevoi tai dermoshopin extra!!

Äänestä

Voitelin justiinsa karheat kätöseni Tummelilla ja ovat pehmoiset kuin mitkä. Korppujalkoihin vaikuttanee varmaan myös upeasti. Ei tarvi olla mitään hienoa ja kallista superbrändivoidetta, Tummeli riittää ihan hyvin. :-) 410 g purkki kestää aika pitkään, ellei tarvitse sitä muualle kuin käsiin ja/tai jalkoihin.

Äänestä
  • Tummeli on tosiaan kunnon rasvaista voidetta. Luin kuitenkin jostain, että siinä on jotain antibakteerista ainetta, mikä haittaisi ihon omaa bakteeritasapainoa ja altistaisi näin sieni-infektioille. Lienekö totta vai ei, mutta ihanan rasvaista tuo on.

    Äänestä

  • tummeli kirjoitti:

    Tummeli on tosiaan kunnon rasvaista voidetta. Luin kuitenkin jostain, että siinä on jotain antibakteerista ainetta, mikä haittaisi ihon omaa bakteeritasapainoa ja altistaisi näin sieni-infektioille. Lienekö totta vai ei, mutta ihanan rasvaista tuo on.

    Mulla on kanssa käytössä Tummeli ja tosi hyvää on ollut käytössä. Rasvaan sillä illalla kantapäät ja saunan jälkeen koko jalat. Toinen Tummelin veroinen rasva on Helosan!

    Äänestä

  • pöppö kirjoitti:

    Mulla on kanssa käytössä Tummeli ja tosi hyvää on ollut käytössä. Rasvaan sillä illalla kantapäät ja saunan jälkeen koko jalat. Toinen Tummelin veroinen rasva on Helosan!

    oikea jalkarasva joka auttaa on sellanen kuin CAMILLE, jalkojenhoitajat jotkut myy sitä. se on tarkotettu oikein halkeileville kantpäille ja se tuoksu on mielettömän ihana!!!

    Äänestä

  • camilles kirjoitti:

    oikea jalkarasva joka auttaa on sellanen kuin CAMILLE, jalkojenhoitajat jotkut myy sitä. se on tarkotettu oikein halkeileville kantpäille ja se tuoksu on mielettömän ihana!!!

    Ehdottomasti paras Dr. Baumann Chaps Cream...vei pois minun kovettumatkin!!! Saa kosmetologilta.

    Äänestä

Body Shopista saatava hampusta valmistettu jalkavoide (Hemp) on pehmittänyt minun halkeilevat kantapääni.

Tummeli ja Helosan eivät pystyneet siihen savottaan =)

Eli hurraa-huuto hampulle!

Äänestä

tosi hyvä ja edullinen on Avonin Silicon sock voide .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kanta Pää kirjoitti:

aamikä on paras voide kuiville kantapäille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu