sinulla on parvekkeeseesi?
Millainen suhde
kaihdan
44155
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 44
Vanhimmat
seksisuhde.
kerro likaisia yksityiskohtia.
*puputtaa*
ei huolta, en kerro :D
ny palkittee :s
jup
puputat :s
häiritseekö se sua?
mua palkittekaan :s
no tosta nyt ei kyllä ota juuta eikä jaata selvää, mutta kerro sitte ku oot päässy lopputulokseen miettimisessäs :D
meinaan häh :s Ei palkitte, ei.
tuu lookaan mun takapiha niin maksan! :D
kyllä jännä juttu toi, juu, jännä on :s
koulutettu ruohonleikkaajaks, jos sä sitä tolla sanalla 'lookaan' tarkotat
palkittee juu :s
tällä hetkellä kyllä palkittee aika hyvin :D
etköhän tienny mitä tarkoitin, lumen lookaamista helvettiin.
katos vaan, nyt onki talvi
asiat palkittee ja jokku ei :s
se on sitä elämän monimuotoisuutta :s
tylsä.
Kaipaan sitä enemmän kuin exää?
Hitto mun pitää muuttaa parvekkeelliseen kämppään.
ole edes ranskalaista parveketta?
No ikkunat saa auki...
ikkunassa piippua?
Mua harmittaa kun en pääse sinne. Tai pääsen muttei siellä voi tehdä mitään, kun käytän sitä varastona ja tumppasin kaikki ylimääräiset huonekalut sinne, ja nyt ei saa edes ikkunoita auki siellä :/
Olen siis kiitollinen, että se tarjoaa mulle paikan säilyttää romuja ettei ne ole tiellä sisällä, mutta samalla harmissani kun nyt en ite pääse sinne.
Missä mä sitten otan aurinkoa!! Ne romut on saatava pois sieltä auringonottokauteen menessä.
verkkokellaria? Näkyykö romusi kauaksikin? Siitähän voi herkästi tulla valituksia.
En ole käynyt tutkiin, eikä väliä vaikka olis, en jaksa kantaa niitä sinne (kaapit liian isot ja hankalat). Muutin kuukausi sitten, ja tuo on vaan hätäratkaisu. Oikeasti mä pilkon ne polttopuiksi heti kun saan sahan jostain.
Khyl ne itseasiassa näkyy, ainakin 2 kaappia näkyy, joten on syytä hommata äkkiä se saha. Noin kaapit on niin painavia etten saa siirrettyä niitä metriäkään. Nyt ne mieliharmit pääsee polttopuiksi :/
ettei ole miestä talossa.
Sille olis valmiiksi kalustettu ja lasitettu oma huonekkin siellä partsilla :/
Eli viihdyn siellä vain alastomana. No, joskus ehkä avoimessa kylpytakissa.
kun ei vastapäätä asu ketään kiikaroitsijaa, kuten eräillä...
ei, mulla ei ole parveketta suhteeseen, kiitos vaan kysymästä. ovi takapihalle on kyllä ulkopuolelta aikalailla lumen peitossa, voivoi. :(
sen hyvinvoinnista. - Tai itse asiassa se on terassi. - Mutta lumenpudottajat lykkivät katolta lumet siihen terassille ja kaiteelle ja heti kun jaksan, täytynee mennä kaivamaan kaidetta esiin ja katsoa onko tullut tuhoa.
on suhde mun tuhkakuppiini;)
mitä alistamista...
ku ei oo parveketta, vain noin kuuden neliön kattoterassi ja siellä menee hyvin mukavasti.
..on olematon, kun ei ole partsia. Takapiha on, käykö se?
oikein käy tässä kohtaa.
Takapihaan kylläkin muodostunut suhde,jota en kohta enää kestä:) Lunta on satanut niin paljon ja usein,että kohta tulee raja vastaan.Toisaalla parvekkeelleni myös satanut paljon lunta,joten ei mulla ainakaan ole puutetta lumitöitten teosta.
Istun siellä kesäöisin, seisonkin vaikka kuinka joku töllää, kuinka kehtaat.
Se on yhtä aikaa se piha, jota mulla ei ole sekä ylimääräinen huone. Siellä on mukava tuoli, penkki, pöytä, matto ja taitaa itse asiassa olla eniten sisustamalla sisustettu tila kodissani.
Eilen siellä oli 20 astetta lämmintä.
Sieltä näkee kaupungin koko keskustan ja järven ja ilotulitukset tosi hyvin. Kesällä se tuo minulle hyviä tomaatteja ja herneitä ja sen sellaista. Puhumattakaan siitä, että hankin siellä rusketuksen auringon hellässä syleilyssä, suojassa ihmisten katseilta. Saan jopa käännettya telkkarini niin, että voin katsella sitä partsilta. Sinne mahtuu 6 ihmistä mukavasti seurustelemaan ja syömäänkin.
Ei ole pahaa sanottavaa sanottavana ihanasta parvekkeestani.
on sitten maksimoitu.
asunnossa ei juuri ole vaihtoehtoja.