Missä juteltais?

Töissä on vähän vaikea tutustua, kun näemme vain satunnaisesti taukoaikoina ja silloinkin yleensä suuren ihmisjoukon ympäröimänä. Miten sinuun oikein voisi tutustua? Missä nähdään ja milloin? Onko työpaikalla jokin sellainen paikka, johon voisi tulla johonkin tiettyyn aikaan? Jos on niin mikä ja koska sinne tulen?
151245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

..eipä ois ihan noin tarkasti tarvinnu kertoo..kyllähän tuosta toki asianomainen ittesä tunnistaa..joo-o

Äänestä

kunhan vaan juteltais.. Töissä nyt ei mitään kovin rauhallista paikkaa taida löytyä, ainakaan sellaista josta minut voisi tiettyyn aikaan tavoittaa.. käytävilta ja kahviautomaatin luota mut saattaa tiettyihin aikoihin aina löytää notkumasta. Mappivarastossa meitä tuskin kukaan häiritsisi, mutta eipä siellä tule kovin säännöllisesti pyörittyä.. Taitaisi olla parasta siis nähdä ihan töiden ulkopuolella, mentäis vaikka kävelylle tai jotain..

Äänestä
  • Siis olipa hellyttävä viesti.. huoh.. ihan sydämeen käypä. Tuossa viestissä ei todellakaan ollut tunnisteita, mutta oletan, että haluaisitkin nyt vinkkejä noin vaikka yleisellä tasolla..?

    Etkö pysty missään pysäyttämään tätä henkilöä, esim. siellä tauolta poistuessa ja sanomaan, vaikka ovensuussa että: "Hei kuule, meidän pitäisi joskus jutella yhdestä asiasta, kahdestaan." Luultavasti tämä henkilö sanoisi jotain sellaista, että sovitaan aika niin tule työpisteessä käymään, laita s-postia tai soita. Näin ainakin minä sanoisin. Mut mä olenkin mä, toisista en tiedä, miten ne toimisi. Olettaisin näet, että kyseessä on työasia! :)

    Äänestä

Joskus tuntuu että välttelet, joten en enää edes yritä.

Äänestä

buukkaa meille palaveri!

Äänestä

kahdeksan aikoihin. Tule ovelle vastaan :)

Äänestä

Laita postia alkuun

Äänestä
  • En tiedä mitä laittaisin...Laita sinä. Ilahtuisin :)

    Äänestä

  • laittaa M35. Minä laitoin viimeksi ;) En taida enää kiinnostaa sua vai?

    Äänestä

  • ArkistossakoTavataan kirjoitti:

    laittaa M35. Minä laitoin viimeksi ;) En taida enää kiinnostaa sua vai?

    Mihin päin?

    Äänestä

  • Niin laitan. kirjoitti:

    Mihin päin?

    menee. Arkistossa olisi kyllä rauhallista jutella....
    Laitas viestiä maanantaina ;)

    Äänestä

Heitä mulle kirje työpöydälleni, niin otan sinuun yhteyttä, mahdollisesti lisäät myös puh. numerosikin siihen.

ps. vastaan nopeasti.

Äänestä

ja kouluta mua.

Äänestä
  • NÄIN TEEN !

    Äänestä

paikka tahansa käy tutustumiseen, mutta minulla on niin kiire mennnä eteenpäin, että ei meinaa ehtiä pysähtymään ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja koska? kirjoitti:

Töissä on vähän vaikea tutustua, kun näemme vain satunnaisesti taukoaikoina ja silloinkin yleensä suuren ihmisjoukon ympäröimänä. Miten sinuun oikein voisi tutustua? Missä nähdään ja milloin? Onko työpaikalla jokin sellainen paikka, johon voisi tulla johonkin tiettyyn aikaan? Jos on niin mikä ja koska sinne tulen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu