Tykkäätkö kaalikeitosta vai vihaatko sitä? Oletko joskus ollut kaalikeittodieetillä? Ärsyttääkö rappukäytävässä leijuva kaalikeiton haju? Teetkö usein kaalikeittoa?
Suhteesi kaalikeittoon
kaalinpää
7135
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tykkään, ja on vähän pakkokin tykätä. Teen usein. Dieettiä ei ole käytetty. Haju ei ärsytä.
Tälläkin hetkellä porisee kattilassa 3 litran satsi herkullista vegaanikaalikeittoa (lihatonta) johon laitoin tällä kertaa mukaan myös ison kimpaleen juuriselleriä. Syksyn parhaimpaan kaaliaikaan saatan elää viikkokausia pelkällä kaalikeitolla mutta en dieetin tarpeen vuoksi vaan siksi, että yksinkertaisesti kaalikeitto on niin hyvää ja onnistuu aina. Ei minua haittaa yhtään jos rappukäytävästä lemahtaa kaalikeiton hajut. Kouluaikoina muistelen inhonneeni yli kaiken kaaliruokia.
Mä inhoan kaalikeittoa, kaalilaatikkoa, kaalikääryleitä. Ainoastaan kukkakaalia siedän.
En laihduta.
Tämä nyt joku tosi syvällinen vertauskuva tämä kaalikeitto, vai miten liittyy naisen logiikkaan?
kaaliruokia todella paljon eikä hajukaan haittaa
Mutta vastaus on helppo ;INHOAN SITÄ. Haisee kamalalle, turvottaa vatsassa ,ikinä en ole tehnyt ,enkä syönytkään 30vuoteen. lapsena kärsin siitä ihan tarpeeksi.
yök.