Millaista työtä on putkavahdin työ? Onko ne paikat vähän niin kuin sellaisille miehille jotka eivät päässet poliisiksi, vai?
Kertokaa missä päin Suomea olette putkalla ja millaista työ on?
Kertokaa missä päin Suomea olette putkalla ja millaista työ on?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Yjönsiivoomista.
Itse olin joitain vuosia sitten kiinnostunut em alasta.
Juttelin tutun poliisin kanssa aiheesta,joka totesi että ei oikein sovi perheelliselle(työajat)ja toisekseen suositteli että asuisi eri kaupungissa kuin on putkalla vahtina...ymmärrät varmaan.
Muuten ei huonompi homma ollenkaan jos kiinnostaa.
Kannattaa kokeilla!
...ja ei ne vahdit ole niitä jotka ei pollareiksi pääse.....
työ,jossa saa toteuttaa itseään,mutta eihän se palkkaus ihan ahtaajien,eikä paperimiestenkään kanssa kilpailukelpoinen ole. Jos ala kiinnostaa,niin laitappa kiireesti paperit vetämään,sillä kohta paikoista alkaa olla kova kilpailu,kun satamista ja paperitehtaista alkaa olla tunkua... kerkeät vielä hyvin perehtymään pampun käyttöön ja oletkin jo oikea ammattimies silloin kun katkeroituneet ahtaajat joutopäiviensä päätteeksi kärrätään juoppoputkaan.