ottaa ny sitte seleVÄÄ

parkuaVAInauraa

seurustelin 2 vuotta erään miehen kanssa, asuimmekin siitä ajasta melkein vuoden yhdessä. Erosimme 2 vuoden jälkeen ja 4-5 kk kuluttua meillä rupesi olemaan uudestaan "sutinaa" ja tapailimme ja olimme yhdessä. Meillä oli semmoinen ON/OFF tilanne että molemmat oli kiinnostuneita ja sitten taas ei.. Ei siitä oikein tullut mitään mutta kuitenkin olemme viikottain yhteydessä melkein ihan vain kuulumisia kysellen.
nyt parin kk hiljaiselon jälkeen taas tämä miekkonen ottaa minuun yhteyttä ensin kännissä ja sitten käskee seuraavana päivän hänen luokseen käymään.. no kävinpäs sielä ja siinä sitten tapahtumat eteni petipuuhiksi. Tapahtuman jälkeen kun menin itse kotiin niin laitoin viestin tälle miekkoselle että mitä tämä tarkoitti yms.. tuli viestinä takaisin että hän haluaa olla minun kanssani "tosi hyvä ystävä ja on mukava tehdä jotain yhdessä".
Tarkoittaako tämä nyt sitä että hän haluaa vaan seksisuhteen kanssani???? vai mitä?? miesten logiikka ja ei ymmärrä.. yritin kysyä mitä hän tällä viestillä tarkoitti mut eihän siihen saanu ikinä kunnon vastausta.

Itse välillä ajattelen tätä ihmistä koska välitän hänestä vielä suuresti ja hän minusta mutta suhde ei vaan tahdo toimia joten kannattaako jättää tämä ihminen täysin omaan arvoonsa ja ei olla missään yhteydes vai kenties katsoa jos tilanteesta tuleekin jotain!?

Ihmetyttää kun miekkonen kuitenkin soittelee silloin tällöin ja viestittelee. Viimeksi kun "tapaturma" sattui niin hän sanoi ettei tiedä minusta mitään mitä ajattelen ja mitä olen tehny viime aikoina ettei hän ole uskaltanut ottaa minuun yhteyttä....

3

1071

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ota tai jätä

      Haluaa vaan panoseuraa ja ottaa yhteyttä vaan kun panettaa-

    • 1risuparta

      ja sulla on riippuvaisuus ongelma...aina sulla pitää olla joku ja rentutkin kelpaa.

    • minä vaan

      Toivottavasti ei ole kyse samasta miehestä...minulla on ollut n 1/2 vuotta "suhde" erääseen mieheen, joka toimii samalla tavalla, olen heittänyt hänet pari kertaa pihalle, mutta hän palaa takaisin kuin "jojo". Olemme tapailleet hyvin tiiviisti monta viikkoa peräkkäin, mutta sitten "TAAS" tulee se ilta kun hän ei vastaa puhelimeen, en saa tavoitettua häntä mistään, ehkä seuraavana päivänä soittelee muina miehinä ja kertoo minulle valheita, selvinnyt jälkeenpäin. Nyt päätin ottaa selvää, mistä tämä johtuu, hän nukahti viereeni, otin hänen kännykkänsä ja luin viestit, jaaha...sieltähän selvisi tosi paljon, oli mua vedättänyt mennen tullen vaikkakin olimme tosi tiiviisti yhdessä. Oli toisten naisten viestejä, puheluita....Aamulla tein hänelle selväksi, että minä häviän hänen elämästään kuin tuhka tuuleen ja että hän ei ikinä ottaisi minuun yhteyttä!!!

      Minusta on aina ollut tyhmää, että lukee toisten kännykkää, mutta hyvä että selvisi nyt eikä myöhemmin!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      91
      2660
    2. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      52
      2618
    3. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      72
      2576
    4. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      79
      2478
    5. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      46
      1985
    6. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      70
      1971
    7. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      140
      1843
    8. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      29
      1402
    9. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      1384
    10. Mitä tapahtui?

      Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?
      Kiuruvesi
      18
      1266
    Aihe