Onko Pekalta tullut uus levy, jossain lehdessä muistan nähneeni jutun jotta olis tullut levy, mutta missään kauppassa ei ole myynnissä.
Olisko nimi ollut "Viekää minut baariin taas" tjsp. En onnistunut googlettaman ainakaan, vai oleko nähnyt kenties unta?
Myllykoski
5
923
Vastaukset
- ei se unta
Myllykoski
Kirjoittanut: Jytäjemmari, 30.3.2004 klo 03.40
Myllykosken, ei siis Myllykoken, elikä Pekka Myllykoski ja Jytäjemmarit CD "Viekää minut baariin taas..." ilmestyy 1.4.2004. Ostaa saa hyvin varustetuista levykaupoista ja postimyynnistä kotiinkannettuna osoitteesta
http://www.cajun-country.com/- tilattu
Pitäs tulla postiloodaan näinä päivinä, olipa sitä joku muukin uneksinut, kun luin threadeja hieman taaksepäin. Innolla odotan uutta teosta.
- jemmari
tilattu kirjoitti:
Pitäs tulla postiloodaan näinä päivinä, olipa sitä joku muukin uneksinut, kun luin threadeja hieman taaksepäin. Innolla odotan uutta teosta.
"Musiikkiarvostelut" -osiossa joku näytti otsikolla "Pekalle pisteitä" kaipaavan kommentteja ja arvosteluja Pekka Myllykoski ja Jytäjemmarit -cd:stä "Viekää minut baariin taas..."
Itse koin olevani HIEMAN jäävi arvostelemaan ko. tuotosta - koska olenhan yksi levyn tekijöistä - mutta josko joku plättyymme tavalla tai toisella törmännyt vaivautuisi tuotetta kommentoimaan.
...ja toki myös meitä levyntekijöitä kiinnostaisi lukea palautetta (vaikka sitten huonoakin) cd:stämme...
- Jytäjemmari
Nyt myös helpommin muistettava linkki Pekka Myllykoski & Jytäjemmarit sivustolle:
www.jemmarit.com
Toki myös www.cajun-country.com toimii.
Jytäjemmari- antsa
Pekka Myllykoski & Jytäjemmarit ovat pukanneen joulukuun alussa ulos singlellisen ska-musiikkia. Painos on rajoitettu, joten käykääpä kiireen vilkkaa tsekkaamassa www.jemmarit.com !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3512823SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis652276Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781949Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis661592- 1401532
- 691149
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön264955Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li8932- 39810