Heti alkuun tärkeä juttu: merkillä ei mitään väliä ainoastaan se että on amerikkalainen järeä pick up ja on 4x4 ja iso koppi siis kahdet penkit peräkkäin omilla ovilla takana ja riittävä tila ei sivuttain 35cm "istuin"
diesel kone r6 tai v8 ja osien saanti 100 varmaa jatkossa pitkälle ja nyt se tärkeä mikä ihme vehje se silloin on ? Kunnossa pysyvää pomminvarmaa tekniikkaa vaikka silkkiperse hienostelua eli hyvä käyttö auto vuosiksi jolla ei jää pulaan . Mikä ja millä koneella sen on? toyota hiluxi on tietysti hyvä käyttöpeli mutta pitää olla iso ja jämerä ja amerikkalainen mutta semmoinen amerikan hiluxsi.
Mitenkäs noiden verotus jatkossa menee? vaikka ei sen ihmeempää vaikutusta kun olla pitää kuitenkin ja mitään eko polo dieseliä en laita en edes mahdu semmoiseen enkä halua...vaikka kuinka kulkee 4l/100km.
Järkevin usa lava-auto?
1
2215
Vastaukset
- Josef K
Laita kuorma-autoksi rekisteröity. Ei mene vuosiveroja. Ja bensakoneella, ei mene edes käyttövoimaveroa. Bensaa tietysti palaa, mutta sehän on ympäristövihreään naamiokaapuun kätkeytyneen veroherran perimmäinen tarkoituskin. Kannattaa lisäksi huomata, että -04 lähtien nopeudenrajoitin yrittää pitää kiireet 80 km/h tasolla, vanhemmassa määrää maksukyky ja sakonkestävyys. Ajokortissa pitää tietenkin olla tarpeeksi isot kirjaimet. Miten verojen kanssa sitten tulevaisuudessa menee, sitä ei tiedä edes Tötterö-Herran märkä uni. Varmaankin jossain VM:n älykammiossa tuokin porsaanreikä joskus vielä hiertää jotakuta niin paljon, että jokin paniikkiviritys keksitään; viimeistään sitten, kun bensalla kulkevien kuorma-autojen määrä kasvaa tarpeeksi suureksi eli isku osuu kunnolla ja tarpeeksi moneen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten601965Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211910HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53957- 73875
- 27869