Kiinnostavaa, kun Yakov käännyttää huijaria.

Tämä Simo Perttula on ollut vainaja jo parikymmentä vuotta ja Yakov herättelee ylönousemukseen


http://galleria.suomi24.fi/perttula
281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • olevansa salaisissa tehtävissä Nigeriassa.
    Huijari sepittää jutuissaan aikaerorasituksesta Nigerian matkoillaan.
    Eli ei ole Nigeriassa käynytkään, siellä kello on Ruotsin ajassa eli tunnin jälessä Suomen ajasta.
    Eikä ymmärrä englantia Nigerian virallista kieltä. Kuva on lainattu jostain ja ilmottama ikä--olisi jo 56v
    ja pyydystelee nuria tyttöjä "vastaanotolle", kuten Yakov upotuskasteeseen omaan kylpyammeeseensa ilman kastemekkoa.
    Yakovin hengeheimolainen--patologinen valehtelija pedofiilimaisia taipumuksia.
    Yakovi oma inkvisitio määrää heitettäväksi tuliseen järveen ja Perkeleen rusikoitavaksi.
    Poliisi piti ensin pelkkänä mielikuvituksena Yakovin puuhat, mutta selviä todisteita ja uhreja on jo löytynyt.

    perttula on jonkinlainen helluntailainen, kuten Yakovkin. IP tunnus Paraisilta
    Nigeriassa on helluntalaisia eniten maailmassa Brasilian lisäksi ja Yakov on yhteistyössä sabotoimassa palstoja Uruguailaissyntyisen -monte34_ kanssa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


antiYakov kirjoitti:

Tämä Simo Perttula on ollut vainaja jo parikymmentä vuotta ja Yakov herättelee ylönousemukseen


http://galleria.suomi24.fi/perttula

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu