on toinen mies?
Pitääkö paikkansa?
Millaisen miehen koet uhkaksi omalle menestymisellesi naismaailmassa tai stabiilille parisuhteellesi?
Jos olisit itse nainen; millainen olisi tavoiteltava ja haluttava mies, eli millaisen miehen "ottaisit"?
Pitääkö paikkansa?
Millaisen miehen koet uhkaksi omalle menestymisellesi naismaailmassa tai stabiilille parisuhteellesi?
Jos olisit itse nainen; millainen olisi tavoiteltava ja haluttava mies, eli millaisen miehen "ottaisit"?
Vastaukset 20
Vanhimmat
Tavoiteltava ja haluttu mies on sellainen joka on itsensä kanssa sinut, kypsä ja omaa hyvän itsetunnon.
Ja ehdottomasti jalat maassa pysyvä, koska mä leijun niin se pudottaisi minut alas väliilä.
vielä; josko joku mieskín uskaltaisi asiaa suomia.
Mut miksi sä leijut?
Ihan miettiä koska tämä näkyy kaikille mitä vastaan tuo "leijunta" on väärä sanamuoto, toisinsanottuna pudottaa minut siihen todellisuuteen, eli mä teen joskus päätöksiä tunteiden kautta ja sellaisa nopeita vielä.
En tietenkään vakavissa asioissa.
Ja sitten mulla on taipumus suurennella asioita minun päässä ja ne miesystäväni jotka tunnen saattaakin sanoo mulle suoraan, jolloin tajuan että ei hyvänen oliko tuo nyt murehtimisen arvoinen asia.
myös ystävä - myös nainen tai sitten vaikka mies - ajaa myös saman asian? Tai sitten itseään kehittää "omavaraisemmaksi", ettei olisi niin "riippuvainen" muista, pysyäkseen kiinni maanpinnalla?
On kyky saada minun naisystäväni mukaan näihin minun juttuihini ja sitten me suurentelemme yhdessä sitä asiaa.
Onko se sisäsyntyistä koska esimerkiksi pikkupojatkin tekee järjellä pikku päätöksiä? ja ne on järkeviä vielä.
että se on sukupuolisidonnaista.
Itse olen "tylsyyteen" asti realisti meinaan:)
Minä voin menettää jotain vain omaa huonouttani, en muiden paremmuuden vuoksi. Minut on valittu oman itseni vuoksi, ei siksi, että minä olisin jotenkin parempi kuin muut. Minä olen paras minä. Kuvitteellinen kilpailu on itsetunnottomien luusereiden hommaa.
Mistä sinulle tuli tuollaista mieleen? Onko moinen tyypillistä naisten keskuudessa?
juuri kun pääsin sanomasta astui mies areenalle:)
Naisiin liitettyjä tyhmiä stereotypioita on tosiaan hyvä vilkaista joskus toisestakin vinkkelistä.
Kyllähän se niin on, että jotkut saa helpommin ja useammin kuin kaverinsa. Toiset lähtee lähes aina kotiinsa ja toiset joko "teille tai meille". Joku niissä toisissa siis kuitenkin on erilaista kuin toisissa.
Minä vain yritän olla ajattelematta, että jonkun toisen saamiseet olisivat minulta pois. Jos olisin sinkku ja jäisin vaille mahdollisesti toivomaani pokaa, niin ei se johtuisi siitä, että kaveri vei naisen vaan siitä, että minä epäonnistuin itse. Naisten saaminen kun ei ole mitään nolla-summa-peliä. Ainahan olisi mahdollista, että saisimme molemmat. Harvassa paikassa kun on vain se yksi nainen, josta kaikki kilpailevat.
että se olisi itseltä pois. Mutta jos homma menee niin lähes poikkeuksetta, niin on niissä miehissä eroa. Koska samat mahkut muuten kun samassa kapakassa tms ovat.
Me rentut aina saamme ja kunnonmiehet jäävät ilman. Niin se on aina ollut ja tulee aina olemaankin. ;-)
viimeyönä et se on nainen
kovasti?
"Väärinkäytön välttämiseksi useiden viestien lähettämistä lyhyen ajan sisällä on rajoitettu. " PÖH
neljä helvetin kovaa lämäriä päähän ja kaulaan ku vahingossa tervehdin väärällä nimellä
bilehile siis =.O
on köyhyys. Ellei ole rahaa, ei ole mitään.
tässä on pointtia
Onko naisella sama vihollinen?
koska naiset ovat luonnostaan köyhiä