HELP!

Immabe

Apua nyt.

1. Mitat 46-47/159-160
2. Tavoitepaino n. 42kg. Pääsekö siihen näin?:
N. 400-600 kcal /pv
Viikolla 1ateria päivässä , viikonloppuna 2 pientä...
Enimmäkseen juomia ( mahantäyte ettei tee mieli mitään .. ) Kuten 3kcal/5dl sisältävä pepsi max.
Liikuntaa matkat ( väh. 5km/pv. ) Maanantaina 1h tanssia.

2

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tiedänmiltäsetuntuu

      ja kerro oletko mielestäsi OIKEASTI lihava? Kutsu kylään sua suurempi kaveri ja opettele hyväksymään kroppasi. Se ei oikeasti ole sen arvoista kiduttaa itseään. Mukavaahan se toki on kun on jotain tekemistä, mutta mun ystäväni TAPPOI itsensä niin. Koko 14 vuotta se jaksoi aina vaan laihduttaa ja paastota kunnes kroppa oli niin kuiva ettei sydän enää jaksanut. Mieti haluatko noin pienenä ihmisenä kumminkaan laihtua ihan hirvittäväksi luurangoksi? Hyvän olon saa itselleen muutenkin. Vaikka olemalla ylpeä itsestään ja vartalostaan?

    • minäkinlaihduin

      ettet pääse tavoitteeseesi noin. Ite aloin laihtua kun söin 1200kcal päivässä ja liikuin. Kun söin puolet tuosta (olematta kuitenkaan ylipainoinen niinku et sinäkään oo) niin kroppa vetää itsensä säästöliekille ja pitää kiinni siitä mitä sillä on. Sitten kun sille antaa jotain mistä kuluttaa niin laihtuu. Näinhän ne ammattilaisetkin silti sanoo :) Kannattaa siis kokeilla! Multa lähti 5kg ihan hujauksessa. Mut jätä toi pepsi max pois....juo ennemmin vaikka tuoremehuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      53
      8738
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      151
      5230
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      104
      4816
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      8
      3802
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      83
      3416
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      49
      3311
    7. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      27
      2860
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      33
      2662
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      38
      2559
    10. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      88
      2513
    Aihe