mitoista

itselläni on ongelma näin jo laihdutuksen loppusuoralla onko ok

rinta95cm
vyötärö 77cm
lantio 98cm

jotenkin tuntuu että ovat aivan liian suuret mutta kuitenkin olen tyytyväinen näkemääni. minkä kokoisia muut ovat??
nainen27v, 2lasta
2162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

190cm pitkälle naiselle alkaa olla kyllä aika liian hoikat mitat. Lasten määrällä ja iällä ei väliä.

Äänestä
  • Tärkeintä on, että olet sinut itsesi kanssa ja itse pidät näkemästäsi ja voit hyvin. Miksi sinua kiinnostaa niin paljon tietää muiden mielipiteet mitoistasi ? Minulla on suunnilleen samat mitat ja olen nyt ihan tyytyväinen kun sain vyötärön alle 80 kipurajan ja vyötärö ei ole muodoton suhteessa lantioon enää. (vyötärölantiosuhde) Vois jopa sanoa että meillä on melkein ihan samat mitat. Minä ainaskin oon tyytyväinen mutta aloittessa olin aloittaessa merkittävän lihava - tämä on todellakin parempi näin. pituutta 174.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mittarimato2009 kirjoitti:

itselläni on ongelma näin jo laihdutuksen loppusuoralla onko ok

rinta95cm
vyötärö 77cm
lantio 98cm

jotenkin tuntuu että ovat aivan liian suuret mutta kuitenkin olen tyytyväinen näkemääni. minkä kokoisia muut ovat??
nainen27v, 2lasta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu