Roots -nainen

Roots jäbä

Perääs haikailen..

En jaksa enempää mulle semmosia keskivertonaisia, en kaipaa keskivertorakkautta,
olen kyllästynyt kokeilemaan kaikkea jossaain määrin tyydyttävää ku jossain säkin oot, aito ja luonnonkaunis, oma-aloitteisesti ajatteleva rootsmimmi.

Oon toistaseksi vielä 19 vuotias jäbä Helsingistä, löysin reggae musiikin ala-asteen lopulla, siitä asti ollut koukussa tähän musiikkityyliin.
muutamia samanhenkisiä ihmisiä tullut vastaan elämääni,
reggae bändikin kasassa, soitan rumpuja ja laulelen reggaeta, räppäään myös,
oon itseasiassa noissa musiikkijutuissa ihan taidokas ja bändi on lupaava.
teen graffitia, laillisia, laittomia, skeittaan, laskettelen, matkustan maailmalla talvet, kesät töitä, seikkailen ja pyrin kaiken aikaa etenemään henkisellä tasolla vahvistumaan ja nauttimaan elämästä ja hyödyntämään sen suomia mahdollisuuksia tyytymättä vain siihen mitä eteen tarjotaan. Pohdiskelen syvällisiä, etsin jatkuvasti vastauksia ja aitoa rakkautta. oon romantikko!

musta tuntuu että meitä on vähän.. ihmiset katsoo maailmaa suppilon läpi, juoksee elämänsä ohi, pysähtymättä. Ja muiden ohjailtavana kaikinpuolin! Vanhempi sukupolvi on kiinnostunut ainoastaan urasta ja koulutuksesta.

Nuorempi väestö kaikesta turhasta muotipaskasta, ihmisten luokittelusta ja maximi wasted olotilasta.
En mä nää arvoa asioissa mitä kaikki muut tuntuu arvostavan..

Jos jossain oot, naisellinen upea rootsmimmi.
joka oot hereillä tän kaiken sekamelskan keskellä,
oot sujut ittes kanssa ilman meikkiäki ja kunnioitat itseäsi.
ota muhun yhteys!! toiv ei pieni pösäyttelyharraste haittaa.
ois tosi kiva löytää joku joka osaa nauttia samasta musiikista

http://http://www.youtube.com/watch?v=Je9Y6ZhlRjo]

pistän myspacen tähän niin voi joku kattoo kuvat tai kuunnella jotain mun äänityksiä www.myspace.com/megaerzi

Ja hey saa muhun jäbätki ottaa yhteyt kaverimieles mä en oo chichiman mut samanhenkiset ystävätkin/jamittelukamut kelpaa.

0

833

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

        Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
        Maailman menoa
        129
        4650
      2. Olit ihan

        Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
        Ikävä
        29
        3387
      3. Kaipaamasi miehen nimi?

        Ja maakunta tai kaupunki?
        Ikävä
        21
        3380
      4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

        Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
        Maailman menoa
        49
        3150
      5. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

        Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
        Ikävä
        51
        2985
      6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

        "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
        Maailman menoa
        122
        2839
      7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

        se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
        Maailman menoa
        19
        2594
      8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

        Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
        Maailman menoa
        113
        2315
      9. Vornanen ja oulainen

        Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
        Oulainen
        9
        2229
      10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

        TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
        Suomalaiset julkkikset
        14
        2135
      Aihe