nosturi-autot.Outoa että 2 suurta nosturi-autoa voi kadota yhtäkkiä.Viimeiset havainnot ajettu Tallinnan laivaan.Tallaista keikkaa on pitänyt järjestellä jo paljon etuajassa että on ylipäätään päässyt laivaan ilman kommervenkkejä.Saas nähä mistä Liebherit löytyy vai löytyykö koskaan.
Mystisesti kadonneet
2
724
Vastaukset
- harasoo nietsufoo
siellähän ne ovat jo hommissa seuraavien talviolumppiaisten työmaalla tuolla suuressa ja mahtavassa entisessä neuvostoliitossa, kannnataisi tarjan kysästä putinilta milloinka toverit maksavat ne ja loput velkansa suomalaisille ihan euroina eikä vanhoina sinkkiämpäreinä kuten ennen vanhaan.
- !?!
Veli Igor ja Vladimir kävivät hakemassa ne Suomesta ja ajeli laivaan missä sisko Tatjaana myy laivalippuja ja taas serkku Pietro on lastaaja eli ahtaaja.
Taas tuolla Tallinassa setä Nikolai omistaa automaalamo johon ne ajettiin laivasta suoraan. Tatjaanan pikkusisko on taas Tallinassa tullivirkailija joten siitäkin päästiin.
Näin helppoa se on kun on suku koossa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2091628Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1401394- 541133
- 721005
- 541005
- 106922
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva52903Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53860- 82830
- 31764