Hei, tässä pohjankyröönen, oikea turve-ekspertti. Haluan kertoa teille kaikille osasta suomalaista, ikivanhaa kansanperinnettä, joka on nyt tietreellisesti tutkittu ja hoidokeille hyväksi havaittu:
Turvefooli on läntisessä Hämeessä vuosisatoja kehittynyt ja tehokkaaksi havaittu hoitomuoto, jolla on koettu olevan sen tuhannen hyvää vaikutusta ihmisen terveyteen. Se kun auttaa mm. hilseen, hikoilun, reuman, keliakian, kilpirauhasen vajaatoiminnan, verenpaineen, sydämen vajaatoiminnan, rytmihäiriöiden, ym hoidossa ja aikoinaan sitä myös käytettiin tuberkuloosin, riisitaudin sekä hinkuyskän oireiden lievittämiseen.
Turvefoolihoitoja saa Eteläpohjanmaalta aina Pohjois-Karjalaan asti ja niitä antavat siihen nimenomaisesti koulutetut, asiantuntevat hoitajat.
Turvefoolia on tutkittu paljon tieteellisesti ja niinpä jopa Suomen Kehonterveysyhdistys suosittelee sitä edellä mainittujen sairauksien hoitoon.
Kokeile turvefoolihoitoa ja ylläty positiivisesti.
Turvefooli
Kokeile
0
322
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie913413Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta23322Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää502353Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten732289Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut832247Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1392078Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt281842HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364101834Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1161772Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin401595