Saara Räsänen on ihanteellinen nainen kumppaniksi. Hän on kaunis, sivistynyt, älykäs, kiltti ja ahkera perhetyttö, jolla hänellä on terveet arvot ja moraali. Saaraa ei nähdä toikkaroimassa baarissa tai kadulla ympäripäissään tai imeskelemässä julkisesti satunnaisen kundin kanssa. Toisin sanoen Saara on harvinaislaatuinen nainen, oikeastaan tyypillisen nykynaisen täydellinen vastakohta.
http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/muut.shtml/1082613?rasanen_saara
http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/muut.shtml/1082613?rasanen_saara
Vastaukset 6
Vanhimmat
Älä usko kaikkea, mitä lehdissä lukee.
Ja muuten, mietipä Räsäsen tiukkapipohihhulia anoppina...
En juuri lue sellaisia lehtiä, joissa kirjoitetaan julkkisten ihmissuhdeasioista. Tämäkin lööppi osui silmään sattumalta.
Päivi Räsänen on miellyttävä ja älykäs nainen, olen hänet tavannut pari kertaa. Minä olen vain hieman liian nuori Päiville.
Ja Päivihän on naimisissa kirkkoherran kanssa. Onpa muuten tytär kovasti äitinsä näköinen.
Jep, uskovaisiksi ja tiukkapipoiksi heittäytyvät hyvinkin helposti juuri ne ihmiset, jotka joko eivät lue tai eivät sitten ymmärrä lukemaansa. Eihän tuossa sinulle Räsäskää vaimoksi kaavailtu vaan anopiksi.
ja vielä huumorintajutonkin...
pilvin pimein uskovaispiireissä. Ihan normaalia niissä piireissä jättää elämä elämättä.