Kun nyt voimallisesti ja hurskaan oloisesti käytte katolista kirkkoa vastaan, niin eikö teillä luterilaisilla ole herännyt kysymyksiä miten asiat teillä ovat? Tilastojen mukaan sitä esiintyy kaikkialla kirkkokunnasta riippumatta. Vai ajatteletteko että, katolilaiset kantavat teidänkin syntinne? Syyttely on yksi defenssimekanismeista. Kortit pöydälle arvon luterilaiset!
Pedofiliaa kirkossa
13
248
Vastaukset
- mnjhgfytre54
ja nuoria opetetaan rikollisiksi tietoisesti...
Miksi suomessa luterilaisuutta edustetaan valehtemalla?
Miksi nuoria ja lapsia saa kouluttaa rikollisiksi?
Miksi rikollisuus on suotavaa uskossa?
Lasten ja nuorten keskustelu foorumissa valvoja toimii väärää todistusta antavana rikollisena ja se on mielestäni täysin sopimatonta.
Eräässä sellaisessa paikassa valjojana toimiva väitti lapsikasteesta keskusteltaessa että:
"Käytännössä siis Suomen laki jopa vaatii sen, että luterilaiseen perheeseen syntyvä lapsi kastetaan lapsena."
Pyysin valvojalta tietoa missä löydän kyseisen lain tekstin!
Hän ei pystynyt antamaan vastausta ja vähitellen keskustelu poistetiin.
Myöhemmin sain mahdollisuuden asettaa kysymyksen lain olemasta olosta esiin ja valvoja joitui tunnustamaan ettei kyseistä lakia ole olemassa.
Tästä seurauksena se, että minut pannattiin pois mutta se rikollinen valvoja saa jatkaa tehtävässää uskollisena valehtelijana nyt päävalvojana ansioituneena "päävalehtelijana"!
Kristillistä rikollisuutta sanon minä joten vanhempien on syytä pitää tarkempaa huolta mihin uskonnollisiin keskustelu foorumeihin lapset / nuoret osallistuu. Suomessa näitä nuorisolle ja lapsille tarkoitettuja paikkoja tulisi tarkemmin valvoa, rikollisuus kouluttaa lapsista ja nuorista rikollisia.- Aikuisten vastuu?
Ottamatta sen kummemmin kantaa kirjoitukseesi, totean toivovani hartaasti (vaikka ateisti olenkin), ettei yksikään lapsi koskaan eksy Luterilaisuus-palstalle. Palstan sisältö noin kokonaisuutena aiheuttaa puistatuksia raavaalle miehellekin.
- hugyftrew4
no me luterilaiset olemme monissa asioissa katolilaisten kanssa samaa. Siellä, katolaisuudessahan se meidänkin usko juuret ovat ja onhan meillä katolaisten kanssa samaa herraa palvelevina yhteinen rikollisuuskin mm. omien syyttömien uskovaisten tappamiset noitarovioilla jne. Usein meinitaan että uskovaisia vainotaan ja se on ihan totta, me uskovaisina vainoamme toisiamme yli 3500 raamattua luvien lahkon voimilla! Jokaisella meillä on oma oppimme ja herroja meillä on epäjumalina paljon jotta jokaiselle löytyisi sopiva herra ja ellei löydy niin perustetaan uusi lahko, tärkeintä ei ole ketä herrottelemme vaan tärkeintä on että meidän rikollisuus järjestö elää Jumalan ja Jeesuksen Lain rikkojina Heidän Nimissä toimien niinkuin herramme haluavat. Niin, no tietysti on tärkeää että saamme kansaa verottaa ja valtiolta tukea lähetystyöhön. Nytkin meillä on ollut jo pitkään taas uusintana se noitarovio herkuttelu, tällä kertaa afrikassa, nälkää näkevien määrä vähenee kuin poltamme niitä hengiltä vähemmäksi herramme nimissä kun eihän niitä kaikkia ehdi edes raiskaamaan. Jeesusha sano jotta "sallikaa lasten tulla minun luokse" ja meidän herra mielestä sitä asiaa tulkitsemme niinkuin herran tahdon mukaan. Ei Jeesus kieltänyt raiskaamasta lapsia - vaikka ei me kristityt olla vielä opittu ymmäärtämään miksi ja kenelle se Jeesus niitä myllynkiviä... no meidän herramme on suojellut meitä, amerikassakin tuhansia pedofiili pappia nautti herran suomasta ilosta uljaan kirkkomme suojeluksessa ainakin 10.000 lapsen raiskaamisesta. Nyt ne raiskatut vaatii jopa korvauksia, herra siunatkoon heidät ja antakoon heille vaikenemisen lahjan ettei tarttis sieläkin noitarovioita alkaa polttamaan.... kyllä maailma on meitä kristittyjä kohtaan kamala.
syyllisyyttä ei hyväksytä länsimaisessa oikeusjärjestelmässä. Vastuu on vain ja aina yksilöllä.
- ,lkjghuiyt
onko se kristinuskon herra saatana yksilö?
Jos niin luterilaisuudessa on paljon pikkupiruja!!!
Omia uskovaisia , pikku lapsiakin tappavina petoina!!!! ,lkjghuiyt kirjoitti:
onko se kristinuskon herra saatana yksilö?
Jos niin luterilaisuudessa on paljon pikkupiruja!!!
Omia uskovaisia , pikku lapsiakin tappavina petoina!!!!kristinuskon herra. Olet joutunut pikkasen harhaan.
- jhuytrew
Sologdin kirjoitti:
kristinuskon herra. Olet joutunut pikkasen harhaan.
Satuitko huomaamaan, että syytät Jumalaa ja Jeesusta kristinuskon, luterilaisuudenkin tekemistä omien uskovaistenkin, pikku lastenkin murhista?
..
http://fi.wikipedia.org/wiki/Noitavainot
Lynkkausjoukot ovat polttaneet elävältä tuhansia ihmisiä Tansaniassa, Keniassa ja Zimbabwessa 1990-luvulla. Noitavainot ovat jatkuneet myös vuosituhannen vaihteen jälkeen. Länsi-Keniassa väkijoukot polttivat 11 noidiksi epäiltyä miestä ja naista toukokuussa 2008. [16] Nigeriassa noin 5000 lasta on hylätty kymmenessä vuodessa vanhempien karkottaessa heidät noitina. Lapsia on syytetty avioeroista, sairauksista, onnettomuuksista tai työn menetyksestä.[17] Afrikan noitavainojen syyt ovat usein myös poliittiset, sillä vaikutusvaltaiset noidat ja noitatohtorit ovat yleensä uudistusten jarruina. Pastorit saavat myös lisämainetta paljastaessaan uusia "noitia."
ja
http://www.huffingtonpost.com/huff-wires/20091018/af-nigeria-child-witches/
jne..... - pikku lapsi
jhuytrew kirjoitti:
Satuitko huomaamaan, että syytät Jumalaa ja Jeesusta kristinuskon, luterilaisuudenkin tekemistä omien uskovaistenkin, pikku lastenkin murhista?
..
http://fi.wikipedia.org/wiki/Noitavainot
Lynkkausjoukot ovat polttaneet elävältä tuhansia ihmisiä Tansaniassa, Keniassa ja Zimbabwessa 1990-luvulla. Noitavainot ovat jatkuneet myös vuosituhannen vaihteen jälkeen. Länsi-Keniassa väkijoukot polttivat 11 noidiksi epäiltyä miestä ja naista toukokuussa 2008. [16] Nigeriassa noin 5000 lasta on hylätty kymmenessä vuodessa vanhempien karkottaessa heidät noitina. Lapsia on syytetty avioeroista, sairauksista, onnettomuuksista tai työn menetyksestä.[17] Afrikan noitavainojen syyt ovat usein myös poliittiset, sillä vaikutusvaltaiset noidat ja noitatohtorit ovat yleensä uudistusten jarruina. Pastorit saavat myös lisämainetta paljastaessaan uusia "noitia."
ja
http://www.huffingtonpost.com/huff-wires/20091018/af-nigeria-child-witches/
jne.....pikku lapsiakin... jne
jne
jne
noitarovio
jne
etc
SAATANA
- ,jkhugytfr
Lapsia pakkokasteen rikollisten pedojen orjiksi hengellisesti ja merkitään hengellisesti kuolleiksi asettamalla risri otsaa kuolleen merkiksi!
http://www.hs.fi/keskustelu/"Lapsikaste on kirkolta moraaliton kytnt"/thread.jspa?threadID=234855- raitsi
Luterilaiset ovat Suomen rikostilastojen kärjessä. Suomen vankiloissa on luterilaisia yli 80 %.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1621374
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä40965Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38705- 14620
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28612- 35604
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver19580Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30567Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17553