Olen ollut vähähiilarisella ruokavaliolla nyt reilun kuukauden. Ruokavalion on tarkoitus olla lopulta pysyvä mutta nyt koittaisin pientä spurttia ensi viikolla ja ajattelin kokeilla tuota lentoemäntädieettiä. Siinä on selleriä niin millä sen sellerin voisi korvata? Olen sille nimittäin allerginen, joten jotain pitäisi tilalle laittaa mutta mitä? Mikä vastaisi tässä dieetissä selleriä?
Lentoemäntädieetti ja selleri
6
2789
Vastaukset
- dfhr
käviskö kurkku? Paljon nestettä eikä kalorei ku muutama
- -32 kg
sellerillä kun on omat ominaisuutensa.
- marjuska54
-32 kg millaisella ohjelmalla ja kuin nopeasti ???
- -32 kg
marjuska54 kirjoitti:
-32 kg millaisella ohjelmalla ja kuin nopeasti ???
Täysnutrauksella, 5 kk:n aikana. (lääkärin valvonnassa)
- mimmunen
-32 kg kirjoitti:
Täysnutrauksella, 5 kk:n aikana. (lääkärin valvonnassa)
Voikohan sen ananaksen plus ananasmehun korvata jollain? Itse en meinaan voi sietää ananasta enkä tosiaan tiedä miten meinasin ne kuurissa alas saada. Ensi viikolla olisi tarkoitus aloittaa.
- Anonyymi
Vihreä omena, mikäli et ole sille allerginen, antaa oikeanlaisen happamuuden varsinkin kastikkeissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p416105Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3075037Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1594841Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1354659Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil193877Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192394Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32178Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill251782- 731772
- 2141459