Lentoemäntädieetti ja selleri

allerginen.

Olen ollut vähähiilarisella ruokavaliolla nyt reilun kuukauden. Ruokavalion on tarkoitus olla lopulta pysyvä mutta nyt koittaisin pientä spurttia ensi viikolla ja ajattelin kokeilla tuota lentoemäntädieettiä. Siinä on selleriä niin millä sen sellerin voisi korvata? Olen sille nimittäin allerginen, joten jotain pitäisi tilalle laittaa mutta mitä? Mikä vastaisi tässä dieetissä selleriä?

6

2580

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dfhr

      käviskö kurkku? Paljon nestettä eikä kalorei ku muutama

    • -32 kg

      sellerillä kun on omat ominaisuutensa.

      • marjuska54

        -32 kg millaisella ohjelmalla ja kuin nopeasti ???


      • -32 kg
        marjuska54 kirjoitti:

        -32 kg millaisella ohjelmalla ja kuin nopeasti ???

        Täysnutrauksella, 5 kk:n aikana. (lääkärin valvonnassa)


      • mimmunen
        -32 kg kirjoitti:

        Täysnutrauksella, 5 kk:n aikana. (lääkärin valvonnassa)

        Voikohan sen ananaksen plus ananasmehun korvata jollain? Itse en meinaan voi sietää ananasta enkä tosiaan tiedä miten meinasin ne kuurissa alas saada. Ensi viikolla olisi tarkoitus aloittaa.


    • Anonyymi

      Vihreä omena, mikäli et ole sille allerginen, antaa oikeanlaisen happamuuden varsinkin kastikkeissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      103
      4613
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      389
      1368
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1062
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1052
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      970
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      911
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      901
    8. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      882
    9. tilitoimistopiirainen huutaa

      mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt
      Kuhmo
      10
      877
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      866
    Aihe