Hiilarihimo häviää kun aloittaa vhh:n. Minulla on nyt kolmas päivä menossa ja vieläki tekis niiin paljon mieli syödä jotai hiilarijuttua. Millon tää menee ohi? Oon kyllä syöny kunnolla rasvaa jne et ei pitäis siitä olla kiinni...Niin, ja edellyttäkö laihdutuksen onnistuminen etten syö yhtään mitään "kiellettyjä hiilareita" vai onko painon pudotuksen kannalta tärkeintä se, ettei hiilarien kokonaismäärä vain ylity. tieysti pyrin syömää niitä hyviä hiilareita, kasviksia...
Miten nopeasti?
vähä epäselvää
6113
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
on himo kestänyt. Yleensä se lopahtaa päivän parin (korkeintaan) päästä.
On tärkeää, että syöt proteiineja. pelkkä rasva ei auta niinkään. kananmuna on hyvä proteiini. Se tekee ainakin kylläisyyden tunteen siihen saakka, kun ketoosi alkaa toimia. Niitä voi syödä useammankin päivässä.
On sanottu, että kananmunassa on kolesterolia ja siksi sitä vähän vältellään. siinä on kolesterolia, mutta niin vähän ettei sillä ole merkitystä. melkein kaikissa muissakin elintarvikkeissa sitä on.
Hyvää tietoa hiilareiden, proteiinien ja rasvonen suhteesta saa kirjasta :
ZONE, Oikeaa ruokaa oikeaan aikaan. luku 8.
Voi hakea vaikka kirjastosta ja monistaa nuo sivut. Jos oikein perusteellista kuuria pidät, kannattaa kirja hankkia omaksi. siinä on paljon hyvää perustietoa. Auttaa sekä laihdutuksessa että painonhallinnassa.
Yksi dietti diettien joukossa joka on menossa hautaan ja ylösnousemassa uuden nimen alla.
Kaikki myyntitulojen ei sinun hyväksesi.
joten odota vaan vielä muutama päivä niin kyllä se sokerinhimo menee ohi. Nyt on tärkeää että et lipsu yhtään hiilareitten suhteen koska sun täytyy päästä sokerinhimosta eroon. Myöhemmin voit sitten hieman soveltaa ja lisätä jotain hiilareita.
netistä........
Se kestää aikansa mutta kun olet jonkun aika hyvän terveellisen ruoan parisa niin huomaat että makea tai jotkut muut hilaripommit eivä enää ole NIIN TÄRKEITÄ.
hyvää jatkoa, vähän hymyilytti tekstissäsi "kolmas päivä menossa ja vieläki tekis niiin paljon mieli syödä jotai hiilarijuttua"