Hei, luultavasti tiedänkin tähän jo vastauksen, mutta tahtoisin lisävinkkejä:) Eli olen ajatellut piristää poikaystävääni, joka on ollut paljon työmatkoilla viime aikoina. Jotenki poikaystävänikin kommenteista on käynyt ilmi, että jotku seksikkäät kivat alusvaatteet, sukkanauhat ym. vois tehä terää. Joten ajattelin ehkä mennä shoppaamaan jotain sellaista. Mutta mitä haluisitte että nainen tekee. Ilmesyäkö vaan siihen miehen eteen aamutakki päällä ja vetästä aamutakki pois..tarjoilla ehkä ensin viiniä tms.?? Kertokaapa millä tavalla ja miten haluisitte naisenne yllättävän? Osaisin sitten kerrankin järkätä jotai kivaa poikaystävälle! :) Kiitos jos joku jaksaa vastata!
Miehille kysymys
yllätyksiä
10129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
olen, mutta vastaan silti. Meillä mies tykkää, kun laitan stringit, minihameen, kauluspaidan solmittuna edestä ja saappaat jalkaani ja pyllistelen ja keikuttelen hänen edessään.
tykkäisin jos pyllistelisit ja keikuttelisit edessäni
vaan käyttää omaa mielikuvitusta / nettiä apunasi =)
jo mielessäni kuinka keikistelet edessäni pelkät stringit ja kontiot jalassa
kontiot, tosiaan, nekin on saappaat =D
tunneälyäsi.
Meidän ei kannata neuvoa, koska eme tunne miesystävääsi.
Tuskin alusasusetti pitkään päälläsi pysyy.
pitää näppini kurissa ja jättäisin vastaamatta.
Jos ukko on ollut paljon työmatkoilla, niin kannattaisiko hieman tiedustella millä fiiliksellä hän yleensäkään on? Jos väsynyt tai tympääntynyt työjutuista, voi olla ettei jaksa innostua sinun piristys-yrityksistä ja sinä saat siten vaan pettyä vaikka niin paljon hyvää sillä koititkin tarkoittaa. En tiedä olisiko fiksua varautua vähän sitenkin, ettei se, mitä nyt sitten meinaatkaan kenties tehdä, hyppäisi liikaa silmille vaan mies ainakin kerkiäisi vähän lauhtua mikäli väsymystä/ketutusta taustalla on.
Tosin, voihan käydä niinkin että mies repii eteisessä sulta housuja alemmas (tai jos otat Noonalta vaikutteita eli stingit ja vaikka minihame) niin eihän niitä tarvitse edes riisua, vähän vaan pöksyjä syrjään ja.
Eli mieti millainen ukko on, itsehän sen kai tiedät, ja kehittele vähän sen mukaan.
vastaamatta? Sun vastauksia lukee niin mielellään, aiheesta kui aiheesta =)
monasti olevani sellainen ilonpilaaja erään ihmistyypin mielestä koska en osaa, tai halua olla happyhappyjoyjoy love sex and sunshine-ihminen, vaan pienelläkin ripauksella realisimia "otathan tämänkin huomioon" saa masennettua toisia kanssaeläjiä.
elämä on laiffii ja tähän kannattaakin ainakin välillä suhtautua realistisesti.