Anneli Mattilan Ne Na Na Na

Apua!

En saa millään tolkkua kappaleen alkusanoista, korvissa varmasti vikaa tai jotain. Mitä siinä alussa lauletaan: "...... tekstailtiin, nyt töitten jälkeen bileisiin" jne. Mitä siis tuossa tekstailtiin sanan edessä on? Argh!

4

636

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toinen Apua!

      Mulla kans samasta biisistä sana(t) kateissa. Mitä lauletaan siellä loppupuolella "Anna myöhästyi syy sen on mies niin mustasukkainen luulee ne na na na, ...... poika pianon taakse laulamaan meille..."? Yrittänyt jotenkin sitä järkeillä tyyliin "tiukkasimme", mut hirveän vaikeaselkoisesti Anneli kyllä laulaa noissa kohdissa. Ei mullakaan selvyyttä tuosta alun sanoista. Häiritsee ihan hirveästi!

      • Kohdasta

        Loppupuolella on sanat.
        Jukka sinä tänne vaan poika
        pianon taakse laulamaan meille.


    • Alku menee näin

      Alkusanat on:
      Kanssa muijien me tekstailtiin.
      On tosin epäselkeän kuuloista.

      • Apua!

        Nyt paljon selvensi minunkin kuuloa tuo. Kyllä hyvinkin voi noin tuo kohta mennä, jos oikein tarkkaan koettaa kuunnella. :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      91
      2541
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1475
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      86
      1447
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      943
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      920
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      105
      814
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      37
      814
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      793
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      716
    Aihe