No tossa otsikossahan se oikeastaan olikin. Eli aina ollut ns "babyface" ja n. 28-vuotiaaksi asti kysyttiin henkkareita lähes aina kun ostin tupakkaa tai Alkossa. Nyt ikää tulee 32v, ja tajusin että yht'äkkiä olen vanhentunut. Siis sama "babyface" edelleen MUTTA kamalat uurteet menee nenästä suupieliin. Lisäksi yläluomet lurpottaa paljon pahemmin kuin aiemmin.
Tämä muutos siis tullut tosi nopeasti! Katsoin pari vuotta vanhoja valokuvia, ja totta se on: tää muutos on tullut tosiaan noin nopeesti.
Nyt harkitsen vakavasti plastiikkakirurgiaa... Tiesinhän mä että tämä tulee vastaan, mutta olin odottanut että pitemmällä aikavälillä.
Muiden "babyfacejen" kokemuksia asiasta ja mitä olette tehneet?
Tämä muutos siis tullut tosi nopeasti! Katsoin pari vuotta vanhoja valokuvia, ja totta se on: tää muutos on tullut tosiaan noin nopeesti.
Nyt harkitsen vakavasti plastiikkakirurgiaa... Tiesinhän mä että tämä tulee vastaan, mutta olin odottanut että pitemmällä aikavälillä.
Muiden "babyfacejen" kokemuksia asiasta ja mitä olette tehneet?
Vastaukset 4
Vanhimmat
jokainen vanhenee. Aikansa kyselivät papereita ovilla, mutta ei kysellä enää. Vuodet tekee tehtävänsä. täytyy vaan hyväksyä elämän tosiasiat. Ei mikään kirurgia taida ikuista nuoruutta tuoda. Katsoppa kuuluisia ikääntyneitä naisia, filmitähtiä yns. kyllä niilläkin ikä näkyy, vaikka on varmasti kaiken maailman konstit käytössä ja vara hankkia.
Itketään yhdessä mennyttä nuoruutta :)
mehän eletään vain kerran niin miksei muka saisi naiuttia omasta ulkonäöstäänja seksusuaalisuudest. sitä paitsi ne rahat vois tuhlata vaikka tupakkaan tai huumeisiin niin mitä siitä. Ja jos on - niinkuin mulla on - rikas mies, joka ei kauheasti välitä kiireidensä takia olenko esim yönpoissa jonkun luona (en herran nimeen kuitenkaan tunnusta). Mä olen hyvän näköinen ja aion olla pitkään. Otan ehkä eron parin vuoden kuluttua että saan rahaa. mutta lapsia en tee hyi helvetti
Moi
Aloittelin tuossa 50 v jälkeen käymään plastikkakirurgilla. Vuosi/remontti. Viimevuonna yläluomet, tänä vuonna ylähuuli, seur.vuosi leuka/kaulaseutu. Pikkuhiljaa...Mutta toinen mahdollisuus on kerralla nukutuksessa suoritettava facelift.Ei ole pakko näyttää roikkuvien luomiensa kanssa vihikoiralta. terv. babyface2
Turha vinkua ryppyjä kun polttaa tupakkaa!