ahtaajien lakko on ohi ja AKT:tä syytettiin yhteiskunnalle tuotetuista vahingoista niin onko ketään laskenut paljonko vahinkoa on tuottanut ne yritykset jotka ovat ulkoistaneet tuotantonsa suomesta? Ja onko ketään laskenut paljonko vahikoa yhteiskunnalle on syntynyt siitä että firmat lomauttavat suomalaiset työntekijät ja ottavat ulkolaisia komennus miehiä töihin suomalaisten tilalle (komennusmiehet tekevät maansa verokortilla ja sopimuksella töitä suomessa joka = vero eurojen kato suomesta)
Koko taantuma ja nykyinen poliittinen systeemi on duunarin kusetusta ja mikä kamalinta AY hyväksyy vaikenemalla
Koko taantuma ja nykyinen poliittinen systeemi on duunarin kusetusta ja mikä kamalinta AY hyväksyy vaikenemalla
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei voida tolkuttomasti elättää demujen jäsenkirjapellejä suojatyöpaikoissa. Tarvitaan pellen palkan tienaaja , että pelle voi akiteerata velttoilen liiton roopuskalla.
Olemem lobaalissa taloudessa. On haettava kehitystä ja säästöjä. Muten toiminta loppuu.
Tämäm tajuaa ylsinkertaset ahtajapelletkin , sitten kortistossa!
On haettava kehitystä ja säästöjä!! Kun lukee näitä postausksia niin pistää miettimään kuinka yksinkertaisia ja tyhmiä me olemme! Kun on äidin maidossa imetty demujen jäsenkirjapelle jutut ja kuinka maailma pelastuu kun Suomalaiset joutuvat työttömiksi!!
Ja työttömyys johtuu ainoastaan siitä, että meillä on ammattiyhdistysliike/liitot!! Kiltit, ihanat työnantajat eivät voi pitää tuotantolaitoksiian sellaisessa maassa, jossa on läsimaista demokkratiaa ja markkinataloutta! Ahtaajsita yksinkertaisuus on yhtä kaukana kuin itä on lännestä, kaikki eivät voi sitä ymmärtää ja vielä vähemmän hyväksyä!
"Ahtaajsita yksinkertaisuus on yhtä kaukana kuin itä on lännestä, kaikki eivät voi sitä ymmärtää ja vielä ""
Tuntuu ahtajien yksinkertaisuus olevan niin syvää, etteivät edes sitä ymmärrä!
Mitä ne lakolla sai? Mitä lakolla saa autuasta?
Lasku tulee yksinkerrtasille viiveeellä..