Menneet on? Kuka osaa selvittää tarkasti oston jälkeen tapahtuvan maastaviennin, kulkureitit, ja pääkäyttötarkoituksen meidän vanhoille rakkaille hieceille?....ihan vaan kiinnostuneena ajattelin tämmöstä heittää.
Minne ne meidän hiacet...
Ikävä hiacea.
3130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
menevät saksan kautta ja käyttöön!! mutta täytyy muistaa että verotus muuttu-92 ja oli vielä pankkikriisi niin silloin ei kyllä uusia pakuja muutenkaan rekisteröity paljoa??? joten vanhojen pakujen kanta on ollut tosipieni. mutta -96 ja uudempia hiaceita on kyllä myynnissä niinpaljon kuin on ostajiakin!! ja kyllä ne 80-luvun hiaccet olivat jo pommikoneita!!
Etelän poika odotteli autoliikkeen kulmilla kun vein loppuun ajetun Hiaceni vaiihtoon. Myyjä oli tilannut kaverin paikalle ja kävi heti tutkimaan autoa hanakasti. Oli maksanut ja vienyt sen mukanaan jo ennen kuin sain uudemman autoni liikkeestä ulos. Kyseli vielä onko tuttavillani tai naapureillani lisää Hiaceja, Hiluxeja tai Liteaceja.
Myyjän mukaan etelän pojalla on Suomessa virallinen firma joka huolehtii rekisteristä poistot ja laivaa autot Saksan kautta Afrikkaan.
Todella hyväkuntoisia ei silti viedä, esim. Salon Passeliautossa seisoo aivan priima -92 Hiace jolla ajelee Suomessakin vielä useamman kymmentä vuotta.
Olikin vuotta uudempi eli ysikolmonen: Varmasti ehjä peli.
http://www.nettiauto.com/toyota/hiace/3072514