puutyöntekijäksi

mitä palkka on, puutyöntekijää haetaan kokoaikaiseksi sahalle? kokemusta ei kuulemma pakko olla. voiko nainen pärjätä, onko kauhean fyysistä?
2200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ihminen haaveilekkaa varsinki jos on metsäliiton sahasta kysymys. palakat perseestä samon työaekamuodot

Äänestä

puualalla on kauttaaltaan ala-arvoiset palkat ja työ raskasta sekä vittumaista, koneet ikiwanhoja paskoja, tulostavoitteet ja työmäärä ylivoimaisia. Vähänkään hiljaisempana aikana pakkolomalla joten koko alalla selvästi loppu häämöttää kun on mennyt aivan mielettömäksi koko touhu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


help- kirjoitti:

mitä palkka on, puutyöntekijää haetaan kokoaikaiseksi sahalle? kokemusta ei kuulemma pakko olla. voiko nainen pärjätä, onko kauhean fyysistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu