Jakkupuvun teettäminen?

KokolaillaAvuton

Missä voisi teettää jakkupuvun mittojen mukaan?

Muistan nähneeni aikaa sitten tvohjelman/lehtijutun, jossa nainen kertoi teettäneensä vaatteita (taisi olla juku juhlapuku) jossakin netissä toimivassa firmassa. Ei ollut mulle silloin ajankohtainen ja nyt en muista siitä yhtään enempää. Yritin jo googlella hakea, mutta tuli vaan neuvoja Thaimaassa loman aikana vaatteiden teettämisestä.

Onko tietoa tai vinkkejä?

2

654

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • KokolaillaAvuton

        Hieno homma! Nyt nytkähti etsintä eteenpäin. Löysin noilla tiedoilla myös sen artikkelin. Kiitos!!!!

        HS, koti & tyyli d 1, 16.10.2009:
        Otsikko: Vaate verkosta pitkälle ja pätkälle

        Tässä lainauksina ko. artikkelissa olleita tietoja:
        "- brittiläinen StyleShake-sivusto
        - yhdysvaltalainen Dress By Design (lähettää tuotteitaan myös Suomeen, vaikka tätä tietoa on vaikea löytää). Suomalaistilaajat saavat tuotteensa varmimmin perille lähettämällä tilauksensa lisäksi sähköpostia asiakaspalveluun, tilaajaa neuvotaan.

        Toimitusaika Suomeen on pitkä, kun tuotteita lähetetään Euroopan ulkopuolelta. Osa sivustoista ei lähetä tuotteitaan Suomeen lainkaan, osa ei edes Yhdysvaltojen ulkopuolelle.

        Yksi harvoista suomalaisista sivustoista on Schoffa, ja sekin on englanninkielinen. Tilaaja ei syötä Schoffan nettikauppaan mittojaan itse, vaan liikkeestä otetaan ostajaan yhteyttä.
        "


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      120
      1767
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1578
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      48
      1099
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      43
      974
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      929
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      856
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      44
      812
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      780
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      778
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      760
    Aihe