olemaan tylsää tää yksineläminen.. Kaverit vakiintuu ja ite ei löydä miestä mistään.. Nekin jotka kiinostaa niin niitä ei minä kiinosta.. Ja sitten vaan satutetaan itteään niitten takia. Ei oo järkee, mutta itteään sitä vaan saa syyttää.. Mutta mistä niitä hyviä miehiä löytää? Mä en ainakaan mistään. Ja en nyt omasta mielestäni maailman rumin nainenkaan ole vaikka en todellakaan mikään malli tai vastaava olekkaan. Olen vaan oma itteni aina, mutta silti kiinostusta ei miltään suunnalta löydy.. Mitään nettitreffio palstojakaan jaksa.. Kokeiltu on ja hyöty täys nolla.. Onko jollain nerokkaita ideoita asian eteenpäin saamiseen? En haluais koko elämäänikään yksin viettää.. Oli pakko purkaa tunteitaan muillekkin kun kavereille, kun sieltä tulee vaan "et kyllä sä jonkun löydät".. Ja kyseiset sanojat ovat kaikki ite varattuja ja niillä ei tällaista masentavaa tilannetta ole.. Maailmassa on toisilla asiat paljon huonommin, tiedän sen, mutta tässä alkaa oma henkinen hyvinvointi kärsiä, kun aina jää yksin..
Alkaa
:/
9258
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
pituus/paino?, kerron sitten että sielläkö se sun ongelmasi piilee.
löysi just toisen pullukan kaverin.Niin että älä vaan sano, et ala laihduttaa!!
Vakka kantensa löytää. Jos löytää...
Toiset tykkää muhkummasta, että ei se voi olla ainoa syy! Joten älä tuu polkee toisen itseluottamusta alas, joka on muutenkin jo suhteellisen alhaalla. Kaikki ei vaan ole mitään pieniä, jotka mahtuu pienenkin puun taakse piiloon.. Enkä mä nyt mikään sairaanloisen ylipainonen ole omasta mielestäni.. Pituutta on 170 ja joo painoa on liikaa, mutta mä nyt oon tällanen.. Tottakai se on itestään kiinni, että liiat kilot saa pois. Että se on kyllä tiedossa jo..
Mutta kun mainitsit että ne joista sinä kiinostut eivät kiinostu sinusta, että haetko kuitenkin sitten hoikkaa miestä?. Moni ylipainoinen tekee noin.
En minä välitä kiloistasi, mutta se nyt vain on se ongelmasi kuitenkin.
Jos tämä tieto ei kelpaa niin sitten oli turha edes kysyä mitään.
En mä mitään hoikkaa miestä hae.. Saa siellä vaikka vähän kaljamahaakin olla.. Luulin että tarkotit sitä et kun oon ylipainonen niin se ois se syy, etten miestä löydä. Kun yleensä jos joku kuulee jossain et on xl niin seura ei enää kelpaakkaan.. Mutta tosiaan mieluummin vähän kokoa miehellä kun ihan laiha luikku.. Vaikka sellanen viimisin olikin, mutta sielläkin oli sit lihasta seassa hiukan.. Mutta anyway.
yksin....tää yksinolo veetuttaa ennenpitkää....mutta minkäs teet kun ei viiti alkaa vaan olee jonkun kans joka ei kiinnosta ja valehdella vielä sille....en ennen oo kiinnittäny silleen huomioo kenenkään ulkonäköön mut nyt kyllä vähän ihmetyttää et jotkut ei niin kauniitkin naiset vaan löytää sen rakkauden,eikä niitten oo tarvinnu senkummemmin mitään temppuja tehdä asian eteen...en sano et oisin itekä mikään missi mut ihan ok.luonne on sit tietty täys p..... kun yksin tässä vielä pörrätään eikä kukaan liiemmin kiinnostusta osoita. Mut onneks en oo ihan ainoo täs maailmas,ei se kyl lohduta pätkääkään.....
Voi aloittaa poikaystävähaun vaikka S24-chatistä. Mene vaikka 22 chattiin jos olet alle 30-vuotias ja valkkaa mieleisesi sinkkumies meseen ja tutustukaa siinä lisää. Varaa pari tuntia aikaa.
Sieltä nyt on tavallaan aika hankalaa löytää mitään.. Ihmiset kun voi olla mitä vaan vaikka sanovat toista.. Ja mitä siellä oon pyöriny, niin ei oo muutenkaan oikein mun paikkani.
Kerro jotain itsestäsi. Mistäpäin olet, minkä ikäinen, mitä harrastat ja miltä näytät?
Olen luotettava ja asiallinen nuori mies Hämeestä. Tutustutaanko?