Olen jättämässä host-perheeni toukokuussa, ja kuumeisesti miettimässä jo millä tavalla voisin muistaa perhettä ja kiittää kuluneista kuukausista. Haluaisin jättää heille jonkinlaise pysyvän muiston itsestäni, en mitään kertakäyttökamaa. Ottaisin mielelläni vastaan ideoita hyvistä läksiäislahjoista!
Läksiäislahja
Lyö tyhjää
3490
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mietin ihan samaa ja aattelin teettaa kupin tai vastaavan missa olisi meidan kaikkien kuvia.. ainakin sitten jaa pysyva muisto :)
Kaikki valokuva-jutut on kivoja, eikä tuu välttämättä kauheen kalliiksi. Kehystä joku kiva kuva itsestäsi ja lapsista tai tee pieni valokuva albumi tms. jos sulla on hyviä kuvia.
Tuota kuva-ideaa mietin itsekin, mutta ongelmana on se ettei minulla kamalasti ole asiaan sopivia kuvia ja toisekseen, perheen edellinen au pair oli tehnyt näille oman valokuva-albumin läksiäislahjaksi, joten se vaihtoehto on tavallan mennyt. Harmi, olisi ollut minustakin tosi hyvä idea.