Minulla on suuri määrä iTunesissa ja iPod nanossa olevia biisejä joista puuttuu kansikuvat ja kappaleiden nimi ym. tiedot. Kannet saisi iTunes Storen kautta jos sinne rekisteröityy ja antaa luottokortin tiedot, joita en halua antaa, joka taas estää rekisteröitymisen. Mistä ja miten saan musiikkikirjastoni albumeiden kansikuvat ja mahdollisesti myös pelkillä numeroilla merkittyjen kappaleiden tiedot ilmaiseksi niin että iTunes ja iPod nano ne näyttää?
Biisitietojen ja kansien hakeminen ilmaiseksi
Ilmaiseksi
5574
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Niin ja kyseessä oli Windows-kone.
Laita musaCD koneeseen ja valitse iTunesin Lisäasetukset-valikosta: Hae CD:n raitojen nimet.
Valitettavasti vain säveltäjien nimet liian usein puuttuvat ja äänitysvuosikin on väärin…
Mutta voithan aina itse täydentää oikeat tiedot CD-levyjen kansitiedoista ja muista lähteistä sekä lähettää ne palvelimelle kaikkien iloksi!
Helpoin tapa on sittenkin antaa sen kortin numero. Niin ovat tehneet sadat miljoonat asiakkaat. Tietysti se voi helppoudellaan johtaa heräteostoksiin iTunes Storessa, mutta sekin riski kannattaa ottaa.
Mun kortin numero on ollut iTunes Storessa vuodesta 2004. Eikä yhtään väärää tapahtumaa tai laskua.
Tunnuksen luominen ei tarvitse luottokorttitietoja, mikäli luot tunnuksen iPodilla tai iPhonella, mutta tietääkseni iPodin täytyy olla Touch
http://support.apple.com/kb/HT2534?viewlocale=fi_FI
Noin pystyy tehä ilman korttia