Linda mokasi ja pakasti mokasikin

Lindan kootut mokat

Ellei ammattimuusikolla ole annettavana mitään analyysiä, palkkaa ei saa maksaa!

Ei naista valita sen takia, että nainen valitsee naisen. Sen takia me nyt joudutaan kärsimään Haloskasta aivan kuten aikanaan Kekkosesta.

4

378

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • xf

      En pidä tuota nyt suoranaisena mokana; Linda on arvioissaan yleisestikin yltiöpäisen positiivinen, liian kiltti suorastaan. Hänen on hirveän vaikea sanoa epämiellyttäviä asioita. Ymmärrän oikein hyvin, että se tilanne otti tiukille. Siinä oli herkkä latinopoika ja herkkä suomalaistyttö. Revi siitä...
      Ratkaisu oli oikea, vaikka peruste minustakin oli ontuva. Ihan hyvin olisi voinut sanoa, että Cristian huusi ja juoksi biisinsä läpi. 2 biisiä yhdelle illalle siltä dynamiittitehtaalta oli jo liikaa. Hyvä tyyppi, sympaattinen kaveri ja varmaan löytää tiensä jonnekin esiintymislavoille.

      • saapas mikä saaapas

        Lindan tuomarointi on kaiken kaikkiaan ollut latteaa. Hän ei todella ole saanut sanaa suustaan, joten hiukan ihmettelen. Ei tuonne nyt mennä hempeilemään.

        Olen todella pettynyt. Häneen. Naisena. Olen pettynyt naisena. Toiseen naiseen. Kuten Tuiraan. Ja kokoomuksen Pirkkalan naisiin, jotka äänestävät tyhjää.


    • sitten

      Gugin perustelun Christianin jatkoon pääsylle? "Haluaisin että Renne keksisi lisää räjähdysaineita"!!? No, varmaan oli vitsi, mutta ei sen kummempi perustelu tuokaan. Lindalla luultavasti oli muitakin perusteita, oli vaan niin kiltti ettei viitsinyt suoraan sanoa.

    • Bradlew

      Eiköhän nää valittamiset Linda Lampeniuksen ammattitaidosta yms. liity vaan siihen minkälainen maine sillä sattuu olemaan Suomessa.
      Mielestäni on kyllä osannut tuomaroida ja kommentoida esityksiä ihan kiitettävästi. Ei se sanallinen ulosanti niillä muillakaan tuomareille aina niin täydellistä oo.
      Kyllähän Linda näistä kolmesta on se joka musiikista eniten tietää.
      Pelkkään ulkokuoreen ei kannata tuijottaa vaan voi ottaa vaikka selvää siitä, kuinka merkittävä viulisti Linda Brava oli (ja on edelleen). Varmasti yksi Suomen parhaista ja tunnetuimmista.

      Kauneusleikkauksista ynnä muista julkisuustempauksista voi olla montaa mieltä, mut musiikkiin liittyvissä asioissa se kyllä tietää mistä puhuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      64
      6227
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      63
      5629
    3. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      128
      4565
    4. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      57
      3899
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      14
      3815
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      32
      3229
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      68
      3009
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      59
      2856
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      70
      2609
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      47
      1960
    Aihe