Oli myyty sitten ihan helvetin täyteen se maaliskuinen keikka. Niille jotka eivät olleet, voin lohduttaa, että ilma loppui ja portaissakin kaatuiltiin toisten päälle kunnes yhden aikaan tuli poket (2kpl) pysyvästi portaisiin.
Eli Seppo Koskinen taas onnistui. Siellä oli oikeasti huono ilma vaikka pakkasilmaa päästettiin yläkerran ovista sisään. Luultavasti oli laitonta, mutta eihän noista mitään sakkoja tule. Vetää vertaa ihan sille Venäjän yökerhopalolle järjestämisen puitteissa. Ei portaista olisi millään se massa päässyt alakertaan onnettomuustilanteessa (joku sekoo esim) ja se alakertakin oli täynnä populaa. Paikassa oli se 3000 ihmistä??
Sedu oli laskenut sen varaan, että tullaan vaan katsomaan esitystä eikä vietetä iltaa "kaukana" Helsingistä sen enempää ja siksi myydään lippuja vitusti enemmän kuin on kävijöille kohtuullista. Porukka lähtikin sitten Buurenin lopetettua melko hätäisesti pois ja taas oli tilaa paljon.
Ainut kiitos tulee joustavasta bussikuljetuksesta non-stop Kamppi - Jumbo. Paikka on niin perseessä, että eihän sinne muuten voi mennä.
Oliko tarkoitus näyttää ihmisille miten ahdasta ja huonoa biletystä on Flamingossa vai miksi tämä meni näin? Joku Hartwall-areena olisi ollut oikea paikka tms Finnair Stadium.
Lähinnä jää usein vituttamaan sedun ylimielisyys asiakkaitaan kohtaan.
Armin Van Buuren ja sedu
jeespoksjänis
2
286
Vastaukset
- amb111
piti lähtee, mut onneks ei tullu lähettyä. kyl tunkumeiningis lähtee fiilikset koko keikasta... sedu vois vähän skarppaa touhuissaan!
- Hempp@
Joo aika täyttä näytti olevan mitä kaverilta kuulin jälkeenpäin ja klubbarista muutamaa keikkakuvaa katsoin.
Kaverikin manasi bileet alimpaan helvettiin eikä lähde enää Sedulan bileisiin vaikka siellä soittaisi kuka.
Ei taida kuitenkaan Sedulla olla osaa eikä arpaa noista bileistä, eikö se Kunnari enemmänkin hoida tuon puolen, musiikkivastaava kun taitaa nykyään olla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 244642
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333533Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543414Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu203350Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232940Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod282680Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162360Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint122351MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142175Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S331774