netissä tavattu

younglady

Tapasin yli puoli vuotta sitten netissä turkkilaisen miehen. Minulla oli silloin vielä kovat ennakkoluulot turkkilaisia miehiä kohtaan, koska mielestäni he lepertelevät kaikki samat asiat monille eri naisille. Mutta sitten huomasinkin, että tämä mies oli ihan erilainen, kuin ne kaikki muut turkkilaiset keihin olin tutustunut. Hän ei kysellyt seksielämästäni ja pyytäny minua näyttämään tissit webcamissa niinkuin kaikki muut turkkilaiset.

Hän on ihan erilainen. Hänen kanssaan voin jutella ihan kaikesta normaalista monta tuntia päivässä. Hän on hyvässä koulutuksessa ja hyvinkasvatettu. Hän sanoo rakastavansa minua ja minä rakastan häntä. Niimpä varasin äskettäin kesälle matkan Turkkiin, olen lähdössä kaverini kanssa ja aion tavata tämän miehen. En ole ikinä aiemmin tuntenut itseäni näin rakastuneeksi.

Aiemmin ajattelin myös, että on ihan säälittävää jos on nettirakkaus, että vain sellaiset jotka eivät saa tosielämässä ketään, ovat nettisuhteessa. Mutta nyt olen itse siinä tilanteessa. Mitä mieltä olette tästä? Kuitenkin tapaaminenkin on jo tiedossa. Voikohan meillä olla mitään mahdollisuuksia tulevaisuudessa? Itselläni olisi vuoden päästä mahdollisuus muuttaa, sillä opiskeluni loppuvat silloin.. Onko Kellään omaa kokemusta? Paljon ollaan kyllä puhuttu yhteisestä tulevaisuudesta, jos ensitapaaminen vastaa odotuksia.

3

811

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eihän siinä mitään...Kyllä sekin voi onnistua aivan hyvin. Go for it! Anna mennä vaan! Kyllä useimmiten turkkilaiset miehet ovat parempia kuin suomalaiset miehet. Ole vain positiivisella mielellä ja otat iisisti! =) Ei se ota,jos ei annakaan. Onnea sinulle ja teille! =)

    • Ulkosuomalainen+

      Voi, voi tyttö raasu, rakkaus ja ihastuminen ovat kaksi eri asiaa...se sinunkin pitäisi ymmärtää.
      Ulkomaalaiset miehet osaavat kyllä tytön tai naisen hurmaamisen taidon, pidä kuule jalat lämpiminä ja pää kylmänä.

      Älä tee sitä tyhmyyttä, että syöksyt suinpäin ihastuneena Turkkiin, se on aivan eri kulttuuri ja turkkilainen on turkkilainen omassa maassaan, tällä tarkoitan sitä, ajatusmaailma ja kaikki muu on niin kovin erilaista kuin meillä Suomessa.
      Itse olen asunut ja elänyt vuosikausia Keski-Euroopassa ja ollut ulkomaalaisen miehen kanssa naimisissa, joten tiedän kyllä, mistä puhun.

      Jäitä hattuun, mutta muuten voit antaa palaa:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3488
    2. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      72
      3231
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      50
      2766
    4. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      54
      2588
    5. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      89
      2407
    6. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      30
      1308
    7. Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!

      Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä
      Suomalaiset julkkikset
      21
      1207
    8. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      96
      1178
    9. Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä

      On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten
      Luterilaisuus
      337
      1063
    10. Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!

      Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll
      Suomalaiset julkkikset
      14
      956
    Aihe