RIKKURIKAUPAT 16.4. BOIKOTTIIN !

Tee havaintoja - osallistu - paranna kaikkien työtötekevien etuja kauppamonopolien riistoa vastaan!

http://keskustelu.suomi24.fi/node/9003926
3199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ai että olisin ilman ruokaa ennenkuin menisin rikkuri kauppaan.
Mee vähän ittees, suu on lähempänä kun sun lakkos.

Äänestä

Käyn kaikissa auki olevissa kaupoissa, mihin vaan kerkiän. En ole liitoissa, en siis rikkurikaan. En boikotoi. Palkankorotukset joudun maksamaan tuotteiden hinnoissa. Nyt saan sapuskaa halvemmalla kuin lakkojen jälkeen.
Itsetehty ruoka on halpaa, mutta tykkään enempi valmisruoista. Ja nyt ruokaostoksille!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


RIKKURIT TILILLE kirjoitti:

Tee havaintoja - osallistu - paranna kaikkien työtötekevien etuja kauppamonopolien riistoa vastaan!

http://keskustelu.suomi24.fi/node/9003926

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu