jos pyytäisin sinut seuraksi kesämökille? Olen 55v, mutta muuten viriili ja hauska ainakin omasta mielestä.
Kalastuksessa tarviaisi soutajaa ja saaliin putsauksessa yms. askareissa, mutta kaikki on tietenkin vapaaehtoista, eli tuntisitko tarvetta tai haluja tehdä jotain, vai oletko pikemmin auringonrasvan levittäjä?
No, tämä oli vain leikkiä, mutta pidätkö nainen kesämökkeilystä ja tunnetko, että olisi kiva puuhastella hieman alkeellisissa olosuhteissa, vai onko ulko wc suurin kompastuskivi mökkeilyn mielekkyydessä?
Mitäs tykkäisit nainen
13
524
Vastaukset 13
- n.
Sorry, en viihdy alkeellisissa olosuhteissa. Muuten kaikenlainen yhteinen puuhastelu on mukavaa. Auringossa löhöilijätyyppiä en ole.
- mievuan
juu, vastaus kyllä.
Jos seura on oikea, menee alkeellisetki olosuhteet oman aikansa,
ainaki jos sauna löytyy :))) - Juu ei.
Minä vietän monta viikkoa joka kesä mökkioloissa itsekseni. Sähköä on, mutta vettä ja ruokaa täytyy käydä ostamassa muutaman päivän välein. Kaikki mökkipuuha onnistuu, mutta se auringonotto on tylsintä puuhaa, mitä voin kuvitella (yritin muutaman kerran vuosia sitten). Seuraa vain en kaipaa edelleenkään.
- vain kalakaveriksi
Ihan mielelläni. Minulta puuttuukin kalakaveri, joka olisi kiinnostunutr asiasta. Soutaisin ihan mielelläni. Mökkeilystä pidän kovasti, eikä ulkohuusi olisi mikään este. Aurinkorasvan levittäjä en ole, enkä pidä auringossa makoilusta. Tekemistä pitää olla ja ilman sähköä olevalta mökiltä sitä varmasti löytyisi.
- pikku korjaus
Elämä alkeellisissa oloissa onnistuu ja aika kuluu kivasti, kun on tekemistä. Ei ongelmaa siinä. Mieluummin kuitenkin lähtisin itsekseni kuin sellaisen miehen kanssa, jonka mielestä naiset voi jakaa hyviin eli näihin hänen arvonsa jakaviin tekijänaisiin ja huonoihin, eli aurinkorasvan levittäjiin ja ulkovessaa kauhisteleviin. Kullakin on omat mieltymyksensä, ja täysi oikeus niihin.
- 25
Minä nautin auringossa makoilusta. Siinä on jotain niin äärimmnäisen rauhoittavaa, kun sulkee silmäänsä ja antaa auringon säteiden hivellä ihoa päästä varpaisiin. Ja vielä kun taustalla kuulee meren aaltojen pauhetta.. Kalastamisesta en pidä yhtään, en lähtisi mukaan. Totta puhuen en edes voisi tappaa kalaa, säälisin niitä, kumma sinänsä kun lapsena olin kova kalastamaan. Soutaminen ja veneily yleensäkin on rakkaimpia harrastuksiani. Ulko-wc, höh, ketä se muka haittaa?
- Cloetta..
En viihdy alkeellisissa olosuhteissa. En nauti yhtään tekemisestä, joka on mahdollisimman hankalaa kuten tiskaaminen, saunan lämmitys ja saunominen veden kantoineen sun muineen. TYkkään kyllä luonnosta (kukapa ei) mutten askeettisista olosuhteista ja kaipuuta juurille ei ole.
Kesämökkeilystä sen sijaan tykkään kunhan ajan saa ja voi viettää niin, kuin itse haluaa ja tietää rentoutuvansa. En ole ikinä ollut mikään suorittajatyyppi ja osaa sekä uskallan laistokella ja ottaa rennosti eli olen pikemminkin aurinkorasvan levittelijä. Onneksi mieheni tämän ymmärtää ja hyväksyy vaikka itse on ainainen puuhastelija, milloin naputtaa ja koputtaa, milloin kalastaa tai poimii marjoja, leikkaa ruohikkoa, korjaa verkkoja jne. huh huh... - Mökkihöperö.........
Kerro vain koska lähdettäisiin... Olen heti mukana..
mökkeily ois in - vallankin ,jos olisi tekemistä!
haetko - palautatko - ei autoa/ hovikuskia..
taitaa olla tunkua -- ---------------
"Mitäs tykkäisit nainen jos pyytäisin sinut seuraksi kesämökille? Olen 55v, mutta muuten viriili ja hauska ainakin omasta mielestä."
En lähtisi kenenkään tuntemattoman matkaan ja lauseestasi saa vielä sen käsityksen, että haet seksi seuraa...
Ihmettelenkin kun nykyään naiset uskaltavat lähteä tuikituntemattoman matkaan tuosta vaan, ei minkäänlaista itsesuojeluvaistoa.- sedällä
on paljon rahaa, niin saattaa saada setä seuraa mökilleen jopa nuoremmista naisista! Itse en kyllä lähtisi tuntemattoman mukaan, vaikka mökkeilyä rakastankin. Mutta vain tutussa ja turvallisessa seurassa.
- Miramella
Viikko menee hyvällä säällä meidän saaristomeren saaressa oikein kivasti. Auringossa en makaa, mutta varjossa luen mielelläni kirjaa. Saunominen on kivaa ja uiminen. Muut saa kalastaa, syön sitä mielelläni, mutta perkaamaan ei kykene. Että löhöilyksi menee useimmiten. Niin ja kun seura on parasta eli oma mies mukana, niin viikko on hyvä aika. Sen jälkeen kaipaakin jo kaupunkiin.
Vieraitten matkaan en ikinä lähtis.- ap.
ja lievä pilke silmäkulmassa tunnustelin mielipiteitä.
Näyttäisi siltä, että osittaista halukkuuttakin löytyisi kalastuksen yms harrastuksien pariin, eli ei pelkästään rasvaisena lahnana makoiluun, vaikka kuuluuhan sekin mökillä oloon. Tietenkin on ymmärrettävää sekin mielipiteistä, että hetikö sitä pitäisi lähteä tuntemattomien kanssa mökkeilee ja millainen seksihirmu siellä olisi vastassa? Näinhän se on, että pitäisihän sitä ensin tutustua ja saada selkoa ukosta, että onko se vain
"katiskan nieluihin"erikostunut, vai oikealla rehellisellä asialla.
No, tällä kertaa näin ja pitää katsella tuulensuuntia, mutta mukava kuulla, että joitakin alkukantainen kesämökki elämä viehättäisi ja valmiutta,sekä rohkeutta löytyisi astua vaatimattomaan majaani, vaikka heti kättelyssä:)
Hyvää kevättä ja kesää kaikille ystävällismielisille vastaajille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Harmittaa kun en saa edes tietää
miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää831249Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va401228Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai262872Teköäly löytää teidät
Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani200858- 76822
- 41810
Miesten vs naisten älykkyys
Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br227796- 111739
- 60689
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu10617