kitaran hankinta

okei ! kertokaa mikä olis hyvä kitara sellanen hyvä kitara vähän soittaneille sellanen joka kestää edes hetken mutta ei ole kauhean kallis.
1205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

.... yamahan akustiset ovat kyllä kestävän kitaran maineessa ja varsin tasalaatuisia peruskitaroita. Yamahalta löytyy myös hienostuneempia ja herkempiä kitaroita esim LL6 ruusupuukoppainen oli aika magee peli, mutta jo jonkin verran kallis joidenkin makuun, vaikka kokopuiseksi kitaraksi mielestäni häkellyttävän halpa. Jotain kuussataa se maksoi.

Sähkökitaroista lankkukitarat ovat kyllä kauttaaltaan kestäviä. Jos et ole kovin kokenut, niin ota joku mukaan kitarakaupoille ja osta kitara kivijalka kaupasta, niin onnistumisen mahdollisuudet kasvavat. Espoon ja vantaan ja itäkeskuksen musafasulla oli ystävällinen ja kaikin puolin hyvä palvelu, vaikka kauppoihin ei kantanutkaan selkä vääränä rahaa. Kitarapaja saattaa olla enemmän prohenkinen ja aikoinaan siellä oli törpösti käyttäytyviä myyjiä (nykyisin voi olla meininki toinen). Aron soittimessa on todella kiinnostavia käytettyjä tarjolla. Soitin huttunenkin oli ihan hyvä palvelultaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


cnk98 kirjoitti:

okei ! kertokaa mikä olis hyvä kitara sellanen hyvä kitara vähän soittaneille sellanen joka kestää edes hetken mutta ei ole kauhean kallis.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu